Делегація Православної Церкви України відвідала Святу гору Афон

На запрошення Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія делегація Православної Церкви України звершила поїздку до Святої гори Афон, щоб відвідати місцеві святині, а також звершити спільні богослужіння з афонським чернецтвом.

1

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія делегацію очолив єпископ Одеський і Балтський Павло, якого супроводжували протоієрей Валерій Семанцо, протоієрей Василь Лило, протоієрей Ярослав Чорненький, протодиякон Василь Дідора, паломники Володимир Сізон Володимир та Олександр Кубряк.

Впродовж кількох днів, з 7 по 10 лютого 2019 року, українські паломники відвідали багато афонських святинь, де мали можливість помолитися і подякувати Богу за Його милості і щедроти, зокрема за утвердження Української Православної Церкви як автокефальної.

Вранці, 7 лютого, українська делегація з м. Уранополіс поромом вирушила до афонського портового міста Дафні, з якого вирушили до афонської столиці селища Карея (Καρυές), де у головному храмі Успіння Пресвятої Богородиці вшанували чудотворну Її ікону «Достойно є».

Першою обителлю, яку відвідала українська делегація з Києва, став Свято-Андріївський скит. Тут спочивають мощі Св. ап. Андрія Первозванного, основоположника Української Церкви, до яких, зі страхом Божим, благоговійно, приклалися усі учасники поїздки.

Після цього братія відвідала монастир Кутлумуш, де помолилась перед чудотворною іконою Богородиці «Всемилостива заступниця», а також перед часточкою Животворчого Хреста Господнього.

В монастирі Іверон було звершено молебень – Паракліс перед чудотворною Іверською іконою Божої Матері.

З настанням вечора єпископ Павло з духовенством та мирянами прибув до монастиря Пантократор, де взяли участь у спільному вечірньому богослужінні, а також поклонились перед чесними мощами великомученика Феодора Стратилата, святих безсрібників Косьми і Даміана, частиною Животворчого Хреста Господнього, перед іконою Пресвятої Богородиці Геронтиси, покровительниці монастиря – однією із найбільш шанованих чудотворних ікон Афону. В цьому ж монастирі завершився перший день подорожі.

Джерело: https://www.pomisna.info