День усіх святих урочисто відзначили у Львові

DSC_0099Цієї неділі, 1 листопада, в Урочистість Усіх Святих, Архиєпископ Мечислав Мокшицький у співслужінні зі священиками Львова і околиць очолив Святу Месу на польському військовому меморіалі, що на Личаківському цвинтарі. Перед початком Євхаристії Митрополит привітав численно прибулих вірних, серед них Генерального консула Польщі у Львові Ярослава Дрозда та його наступника Вєслава Мазура і  паломників з Польщі.

У своїй проповіді Мечислав Мокшицький закликав усіх присутніх прямувати до святості та до молитви за померлих.

«У багатьох могилах на цьому цвинтарі поховані жертви воєн. Ми вдячні їм за їхнє яскраве свідчення любові до Вітчизни, за героїзм, за жертву свого життя. Вже є також чимало могил з теперішньої війни, де воїни віддали своє життя на сході України. Схилімося й над цими могилами, бо може поховані там найбільше потребують цієї молитви, бо ж їх настигла раптова і несподівана смерть. Нехай і вони відчують нашу пам’ять, а наша молитва, людей віруючих, буде проханням про їхнє помилування і відчинення для них небесної брами»  зазначив Його Ексцеленція.

У спільній молитві поляків і українців біля могили Невідомого солдата на Польському військовому меморіалі та біля монументу на меморіалі воїнів УГА разом із Архієпископом Мечиславом Мокшицьким і римо-католицьким духовенством молилися два священики УГКЦ. Представники місцевої влади, польські дипломати і посланці польської та української громадськості поклали вінки й квіти.

Потім Архиєпископ Мечислав Мокшицький очолив молитовну процесію по Личаківському цвинтарі.

Також цього дня працівники історико-культурного Музею-заповідника «Личаківський цвинтар» (меморіального кладовища у Львові) запалюють лампадки на могилах відомих людей, що знайшли вічний спочинок на Личакові у різні роки і різні століття, створюють алеї пам’яті. Відповідно, традиційно подовжують час відвідування цвинтаря.

Заходами Генерального консульства Польщі у Львові та жертводавців з Польщі привезено понад 30 тис. лампадок, які безплатно роздавали всім охочим, аби світло пам’яті засяяло на всіх могилах Личаківського цвинтаря.

Додамо, що 1 листопада Римо-католицька церква святкує День усіх святих, а наступного дня – спомин про всіх померлих.  Це свято має найвищий ранг – торжества. Адже воно входить до числа так званих обов’язкових днів, коли всі віруючі неодмінно повинні відвідувати месу. Цього дня в Україні, а особливо – в Західній, не лише римо-католики, а й представники інших конфесій відвідують могили родичів, в такий спосіб підкреслюючи особливий зв’язок святості з дією Святого Духа в людських серцях.

Окрім того, 1 листопада – особливий день для вірних та духовенства УГКЦ, оскільки цього дня 1944 року помер Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський Андрей Шептицький, який очолював Церкву впродовж 44 років.

Джерела: diocese-lviv.org та day.kiev.ua