У Львові триває будівництво храму блаженного священномученика Миколая Чарнецького УГКЦ. Днями тут почали заливати склепіння цокольного поверху.
Про це повідомила фейсбук-сторінка львівської церкви св. свщмч. Йосафата.
Дерев’яна церква Миколая Чарнецького була споруджена ще в 2011 році у Шевченківському районі Львова на вулиці Під Голоско, 2в – на місці, де має постати комплекс, присвячений блаженному священномученикові.

До комплексу входитимуть мурований храм з дзвіницею, будівництво якого триває, та реколекційно-духовний центр. Зараз дерев’яна церква Миколая Чарнецького входить до парафії святого священномученика Йосафата УГКЦ, якою опікуються отці-редемптористи з монастиря святого Альфонса на вул. Замарстинівській, 225.
Як розповів «Духовній величі Львова» адміністратор парафії св. свщмч. Йосафата отець Ігор Колісник ЗНІ, будівництво храму триває вже близько 23 років. Ідея спорудити у Львові церкву на честь Миколая Чарнецького з’явилася в 2002 році, через рік після того, як священномученик був проголошений блаженним Української греко-католицької церкви. Проєкт розпочинали отці Михайло Волошин та Ярослав Приріз (тепер єпарх Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ). Протягом кількох років розроблялася документація, і в 2011 році на вулиці Під Голоско звели дерев’яну церкву. За кілька років, у 2015-2016-му, розпочали будівництво мурованого храму, що поступово зводиться дотепер.
«Ми плануємо у якийсь спосіб до кінця літа закінчити цокольний поверх храму, і, якщо нам вдасться, принаймні в неділю відправляти Служби Божі вже не в дерев’яній церкві, а в нижньому храмі, який разом з криптою має бути в цоколі. Поволі будемо старатися обмолювати це місце», — зазначив о. Ігор.
Священник розповів, що потреба в більшому храмовому приміщенні є нагальною. Коли будівництво тільки розпочиналося, район не був густозаселений, але зараз кількість мешканців довколишніх вулиць значно зросла. Тож дерев’яна церква не вміщає вірян, що приходять на богослужіння.
«Людей багато. Особливо тяжко зимою, коли дуже холодно, бо дерев’яна церква невелика – навряд чи там вміститься навіть дві сотні людей. А їх істотно більше – і вони стоять на вулиці, мерзнуть, мокнуть. Та дерев’яна церковця замала для тої громади. У будні дні її достатньо, але в неділю і свята ми маємо там п’ять Літургій, і все одно хочеться місця і простору», — зауважив адміністратор парафії.

Священник також розповів чому будівництво триває поволі: проєкт великий і реалізується тільки приватними зусиллями жертводавців із України та з-за кордону. «За нами в тому випадку не стоїть жодних великих інституцій чи великих жертводавців – ми все робимо власними силами, і тому воно так іде дуже поволі», — пояснив о. Ігор Колісник. Охочі долучитися своєю лептою до зведення духовного центру, присвяченого «українському Миколаєві-чудотворцю», можуть контактувати з адміністрацією парафії через фейсбук-сторінки храму Миколая Чарнецького та храму священномученика Йосафата.
Також читайте: В мережі з’явилася інтерактивна мапа слідами священномученика Миколая (Чарнецького)
Пристань Неустанної Помочі: храм святого Йосафата на Замарстинівській
УГКЦ 27 червня вшановує пам’ять новомучеників. Історії святості