Десять Заповідей водія: дотримуйся їх, живи сам і дай жити іншим

«Поважай пішоходів, не перевищуй швидкість, не убий – будь тверезим» – це деякі з 10 заповідей для водіїв, розроблені Асоціацією місіонерських засобів транспорту MIVA Polska.

Священники звертають увагу вірних на те, що необачне водіння, сідання за кермо в нетверезому стані або порушення правил дорожнього руху також повинні бути предметом іспиту сумління.

Нагадаємо, що 25 липня Церква вшановує пам’ять покровителя водіїв св. Христофора*.

На 9 осіб менше загиблих, на 651 – поранених, на понад 10 450 – ДТП і на 632 – пригод з постраждалими порівняно з першим півріччям минулого року – цього позитивного результату було досягнуто завдяки запровадженню нових правил дорожнього руху, які приділяють більше уваги забезпеченню безпеки пішоходів – про це повідомив молодший аспірант Маріуш Базиляк з Департаменту дорожнього руху Варшави під час пресконференції, яку організував Єпископат Польщі 20 липня.

Священники нагадують, що порушення правил дорожнього руху несе загрозу здоров’ю та життю себе та оточуючих, а тому має бути предметом іспиту сумління. Вони наголошують, що християни часто засвідчують свою віру, приклеївши наклейку зі знаком риби до автомобіля**, але справді чудовим свідченням віри буде відповідальна поведінка за кермом і культура водіння.

Також читайте: Степан Бандера про релігію, християнство та Церкву

Асоціація місіонерських транспортних засобів MIVA Polska створила «Декалог водія», який говорить: Ти є водієм, і на дорозі ти не один. Над усім є Господь, Бог твій, тому завжди пам’ятай про це:

  1. Не будеш егоїстом на дорозі,
  2. Не будеш різким в словах, діях і жестах щодо до інших людей,
  3. Не забувай молитися і вшановувати св. Христофора (в Україні – святого Миколая***), коли вирушаєш у дорогу – також умій бути вдячним,
  4. Поважай пішоходів,
  5. Не убий – будь тверезим
  6. Пристебни пасок безпеки – будеш у безпеці,
  7. Не хизуйся швидкістю,
  8. Не піддавай ризику себе та інших,
  9. Допомагай, тим хто потрапив у біду в дорозі
  10. Дотримуйся Правил дорожнього руху, поважай роботу поліції.

Цього року MIVA Polska (Асоціація Mission Vehicle Association) вже 24-й раз організовує Національний тиждень св. Кшиштофа (Христофора) 23-30 липня. Він полягає у виділенні 0,01 злотого за кожен безпечно пройдений кілометр дороги. Це вираження подяки Провидінню за щасливу поїздку. Зібрані кошти будуть використані для транспортних засобів на місії – не лише автомобілів, а й машин швидкої допомоги, мотоциклів, велосипедів, інвалідних візків і навіть човнів. Гасло цьогорічного тижня: «З Церквою на місійних дорогах».

Джерело

Перегляньте цікаві інтерв’ю

*Святий Христофор Лікійський, визнається Католицькою і Православною церквами. Покровитель тих, хто в дорозі — мандрівників, водіїв, моряків; заступник у важких життєвих ситуаціях.

**Наклейка риби на автомобілях поширена поміж водіїв, які хочуть підкреслити, свою християнську релігійну ідентичність. Грецькою мовою риба  це ІХТІС (ΙΧΘΥΣ). Це древній акронім (монограма) імені Ісуса Христа, що складається з початкових літер слів: Ίνσοΰς Χριστός Θεοΰ Vίός Σωτήρ (Ісус Христос Син Божий Спаситель). вважається, що  алегорично він часто зображувався у вигляді риби першими християнами. 

***В Україні відомим покровителем, тих що подорожують також є Святий Миколай Чудотворець.

Також читайте: Підказки про молитву на вервиці

Чому вбивство окупанта є виконанням заповіді Божої про любов до ближнього?

«Пекло є»: Свята Фаустина Ковальська описала, як там