Дев’ять днів зі святим львів’янином: сестри-йосифітки запрошують на молитву до св. Зигмунта Гораздовського

Згромадження сестер Святого Йосифа РКЦ запрошує на спільну молитву дев’ятниці до відомого львівського святого — отця Зигмунта Гораздовського у наміренні миру для України та прохання за його заступництвом всіляких необхідних ласк. Пам’ять цього святого Церква вшановує 26 червня, у цей день він був проголошений блаженним у Львові Папою Іваном Павлом ІІ у 2001 році.

Впродовж дев’яти днів у стінах родинного дому Згромадження сестер св. Йосипа (нині навчально-реабілітаційний центр «Мрія» у Львові) триватиме новенна (дев’ятниця) з нагоди вшанування святого о. Зигмунда Гораздовського, засновника Згромадження, активного душпастиря, соціального, культурного та релігійного діяча Львова початку кінця XIX – початку ХХ століття.

Святий Зигмунт Гораздовський найбільш відомий своєю турботою про найубогіших, відкинутих та самотніх. Він – один із перших засновників соціальних інституцій для одиноких матерів, пристарілих, паліативних хворих та убогих студентів у Галичині. Згромадження сестер святого Йосифа, що цьогоріч святкує 150-ліття свого заснування, від самого початку мало мету продовжувати справу о. Гораздовського у допомозі тим, хто в потребі, тож і зараз звершує цю місію разом із поширенням молитовної пам’яті про свого засновника.

У січні цього року з нагоди 100-ліття з дня відходу до вічності святого Зигмунта Гораздовського в домі, де він прожив останні роки свого життя і помер, відкрили меморіальну експозицію. Саме в цьому домі, де свого часу зародилося Згромадження сестер-йосифіток, протягом наступних дев’яти днів триватиме молитва.

 Також читайте: «Батько убогих»: у Львові відкрили пам’ятну експозицію святого Зиґмунда Ґораздовського

Дев’ятниця стане виявом молитовного вшанування пам’яті святого, урочистий спомин якого в Римо-католицькій церкві припадає на 21 червня, а також – спільнотною молитвою-проханням про якнайшвидше завершення війни та настання миру в Україні.

Молитва звершуватиметься щоденно з 21 по 30 червня о 18:00 в каплиці Навчально-реабілітаційного центру «Мрія» (м. Львів, вул. Лисенка, 53). По завершенні молитві усі охочі матимуть змогу помолитися перед іконою святого, яка була спеціально намальована для пам’ятної експозиції.

Канонізований отець Зигмунт Гораздовський папою Бенедиктом XVI у Римі 23 жовтня 2005 року.

Молитва у потребі до святого о. Зигмунда Гораздовського

Святий отче Зигмунде, тебе Боже провидіння учинило одним з найактивніших душпастирів м. Львова на початку ХХ століття. Ти опікувався всіма тими, кого не помічало, відкидало, а навіть осуджувало суспільство, однак ти завжди бачив у них братів та сестер Христа. Сьогодні і ми, пригнічені нашою нуждою у великій потребі, взиваємо до твого святого заступництва перед Господом Богом і за посередництвом Пречистої Діви Марії. Просимо тебе, отче Зигмунде, випроси у Бога заступництва для нашого міста і країни, аби зберіг всіх нас від бід та небезпек мору, війни та голоду. Випроси у Бога зміцнення віри, надії і любові для нашого народу, аби ми завжди були апостолами і захисниками Божого миру на нашій землі. Також просимо тебе отче, за всіх страждаючих і потребуючих наших братів та сестер, а особливо дітей, молодь і тих, хто зазнав лиха війни. Отче Зигмунде, ще просимо тебе про твоє заступництво у нашій потребі (…………………………) яку сьогодні віддаємо у твої руки просячи, якщо на це є воля Господня, про її вирішення. Амінь.

Повідомив Назарій Петрів

Також читайте: «Моє ім’я в монастирі – “Теона”, що означає – “Божа”»