Для львів’ян презентували виставу “Christmas quest: У пошуках скарбу”

У неділю, 2 лютого, у МПК ім. Гната Хоткевича монаший театр «В Каптурах» презентував виставу  “Christmas quest: У пошуках скарбу”. 

Монахи Чину Святого Василія Великого ставлять виставу з метою порушити актуальні проблеми, які існують в людському житті. Брати розповідають, що перші два роки в семінарії присвячені виключно філософії, тому завдяки цьому у них  з’являється чимало ідей з філософським підтекстом. 

“Зазвичай, так є, що ідея захоплює декількох осіб, які збираються і складають послідовність проблем, які хочуть порушити, а також те. Вже потім, коли справа доходить до сценарію, обговорюється можливість поєднання дій (чи проблем) в ході вистави”, – розповідає нам  учасник театру брат Тадей Херович.

 Цього року ідеєю вистави  займалися чотири особи: бр. Христофор Юрик, о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, режисер Дмитро Бартков та брат Тадей Херович. 

“Ми склали два сценарії, а потім їх об’єднали (хоча не обійшлося і без допомоги братів-акторів). Все відбувалося доволі спонтанно, адже цілковито завершили сценарій за три дні допрем’єрного показу. Прем’єра відбулася у конференц залі семінарії у Брюховичах для прихожан храму на Різдво. У недію відбувся  вже наш 16-ий перфоманс. До цього ми мали декілька виступів на Львівщині, як також ціле турне Центральною та Східною Україною. На щастя, все, що ми хотіли висвітлити у цій постановці вдалося зробити. На разі ми не маємо чітких планів на майбутнє. Є бажання приготувати наступного року щось цікавеньке, що могло б допомогти людям замислитись над насущними життєвими проблемами”, – ділиться з нами актор вистави брат Тадей. 

Нагадаємо, що  15 лютого, у МПК. ім. Гната Хоткевича відбудеться повторний показ вистави, на який запрошені усі бажаючі. Вхід вільний. 

Підготувала Кутнів Христина 

Фото надали брати василіяни