Дмитро Колесник: “Ми, протестанти, відкриті для об’єднавчого, дружнього діалогу і співпраці з метою впровадження вічних біблійних цінностей в життя кожного українця”

15220087_1532312386795704_5182410498621634672_nПро підсумки 2017-го року, ініціативи та проекти, святкування 500-річчя Реформації, плани та нові ініціативи – у ексклюзивній розмові із Дмитром Колесником, головою Львівського міжконфесійного оргкомітету R-500, старшим пастором Євангельської протестантської церкви «Осанна» у Львові, яка входить до братства Євангельських Християн Баптистів.

– Пане Дмитре, наскільки важливим був цей рік у рамках святкування R-500? Які основні досягнення у рамках всіх цих заходів?

– Справді, як відомо, 26 серпня 2016 року Президент України, визнаючи вагомий внесок Реформації і протестантських церков у життя України, підписав указ «Про відзначення 500-річчя європейської Реформації».

Як наслідок, було утворено Всеукраїнський та регіональні організаційні комітети, яким було доручено завдання практичної реалізації цього Указу.

Сьогодні, озираючись на прожитий 2017-й  рік, ми можемо впевнено сказати, що це був чудовий час, коли через різні духовні, творчі, соціальні, просвітницькі заходи нам була дана можливість доносити Українцям 5 основних тез Реформації: Тільки Писання, Тільки Христос, Тільки Віра, Тільки благодать, Тільки Богові слава.

Чого тільки вартий був кількаденний мистецький фестиваль «Soli Deo Gloria» на великій сцені біля Львівської Опери! Або Всеукраїнське Cвято подяки в Києві на Хрещатику, яке за різними підрахунками об’єднало від 200 до 500 тисяч християн у подяці Богові.

Також ми дякуємо Богові за співпрацю і всіляке сприяння зі сторони Львівської міської та обласної влади. Дякуємо за їх розуміння, що протестантська спільнота нашого краю – це люди, які люблять цей край і постійно дбають про його благополуччя. Це люди, які моляться за  владу і яким не байдуже до того, чим живе наша країна і наше місто!

Також, хочу також подякувати головам та представникам інших християнських конфесій нашого міста і країни за відкритість і порозуміння. Ми, протестанти, добре розуміємо, що ми лише частина релігійної спільноти нашого суспільства. А відтак, ми відкриті для об’єднавчого, дружнього діалогу і співпраці з метою впровадження вічних біблійних цінностей в життя кожного українця. Ми не конкуренти, і, тим більше, не вороги. Тож, сердечно дякуємо, за кожний окремий факт нашої співпраці…

– Які Ваші очікування на наступний рік у співпраці Церкви, медіа та суспільства у нашому місті?

– Одним з найбільших досягнень минулого року було те, що ми побачили, яка велика сила захована в єдності християн різних Церков. Ми бачили, як Бог вивільняв неймовірні ресурси для звершення таких справ, які не могла б досягнути одна окрема церковна громада і навіть одна окрема християнська конфесія. Тому ми хочемо і надалі продовжувати об’єднуватись для того, щоб разом досягати Христових цінностей в суспільстві.

Зокрема, наступного року ми бажаємо провести три великих міжцерковних заходи.

В травні планується великий Фестиваль сім’ї. Питання християнської родини є особливо актуальними в нашій країні, особливо в контексті агресивного наступу різноманітних збочень, які сьогодні на всіх рівнях прагнуть легалізувати речі, які з точки зору Біблії є гидотою і безбожністю. Ми хочемо як альтернативу цим рухам, показати приклад здорової християнської родини як зразок для українця.

По-друге, восени ми хочемо провести Свято подяки Богу (щось на зразок того, яке було в Києві 17-го вересня цього року). Але цього разу ми хочемо провести щось подібне по обласних центрах України. Ми мріємо про українське суспільство, яке усвідомлює, що все добре, що у нас є, дане нам Богом. Ми прагнемо розвивати вдячність Богові у наших серцях.

Ну і нарешті 25 грудня ми святкуємо Різдво Христове разом з усім світом. Дякуємо Богові і нашим парламентарям за те, що тепер ми маємо офіційний вихідний цього дня. Хочемо приготувати якесь гарне міжцерковне дійство з цієї нагоди. Віримо, що Господь дозволить нам досягнути цих планів.

– Чим, на Вашу думку, це Різдво є і буде особливим для нашої країни?

– Хтось сказав: «Немає Різдва католицького, протестантського чи православного. Існує лише одне Різдво – Різдво Христове». Хороша думка. Цього року, а також у всі наступні, ми маємо дві дати святкування Різдва. Це особливість цьогорічного святкування.

Але хочеться, щоб ми нарешті відволіклись від наших амбіцій, наших особистих традицій, обрядів і дат, а звернули свою увагу на головного Героя Різдва – Ісуса Христа. Адже це Його День Народження. Не хочеться, щоб цього дня Він, Його бажання, і зміст Його приходу на Землю були другорядними для нас. Тому, коли ми збираємось за святковими родинними столами, давайте пам’ятати, що ми відзначаємо День Народження Ісуса, а не якесь інше свято. Тож подаруймо Небесному Імениннику гарних Різдвяних пісень, молитов і, зрештою, вдячне, побожне життя наших родин за Його принципами.

Від щирого серця бажаю цього кожному українцю!

Розмовляла Лідія Батіг