До Львова привезли чудотворну ікону Спаса з Глинян

ikona_mainІкону вже привезли до храму свв. мчч. Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (м. Львів вул. П.Орлика, 5а,) де вона перебуватиме до 25 березня 2016 року. Це копія чудотворного образу Спаса з Глинян.

Впродовж тижня, щовечора о 19.00 год., перед іконою служитимуться молебні. Храм відчинений щодня  з 16.00 до 20.00 год.

Усіх охочих запрошують на спільну молитву.

Довідка про чудотворну ікону Спаса:

На Святвечір 1936 року в церкві надприродним способом самовідновився запрестольний образ Розп’яття Ісуса Христа, за переказами, подарований Богданом Хмельницьким, який часто бував у Глинянах. Відповідно до цієї легенди, вік образу Розп’яття на сьогодні перевищував би 350 років. Однак науковці схильні датувати її кінцем ХІІІ ст. Отже, розп’яттю трохи більше ніж 200 років.

Із розповідей, першими дивне світло у храмі побачили Богдана Маркевич, Ізабелла Новак і Ярослава Паньків. Тоді вони були ще дітьми.

Відомості про відновлений образ були передані до Риму. Святійший Отець Папа Пій XI коронував образ “Розп’яття” і надав церкві право проведення відпустів у свята Вознесіння Христового, Пресвятої Євхаристії, Різдва Івана Хрестителя, Успення Пресвятої Богородиці і Воздвиження Чесного Хреста. Згодом митрополит Андрей Шептицький надав церкві право проведення 12 відпустів до року.

У радянські часи храм зачинили на довгих тридцять років. Працівники КДБ навіть хотіли знищити ікону. Але спроба виявилася невдалою – офіцера, який намагався зняти образ, відкинуло. Відтак на ікону більше ніхто не зазіхав. У церкві відкрили музей килимарства, образ же завісили ширмою. Та хоча церква не діяла і не було священика, люди все одно йшли сюди молитися. Перед іконою відбувались і відбуваються численні чуда, навернення і зцілення.

Ліворуч від престолу є місце, де миряни моляться у своїх потребах і потім йдуть навколішки, щоби доторкнутися до чудотворного образа.

Загалом мирянам не дозволяється заходити у вівтар, тим паче жінкам, але у Глинянах ще Андрей Шептицький зробив виняток із цього правила.

Довідка з сайту – www.hlynyany.org