До Львова привезли чудотворну ікону Зарваницької Божої Матері. ФОТО

Сьогодні, 20 вересня 2019 року, у храм Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ (вул. Червоної Калини), що на Сихові, привезли чудотворну ікону Зарваницької Божої Матері. У храмі образ перебуватиме упродовж 9 днів. У суботу, 21 вересня, у день Різдва Пресвятої Богородиці, тут святкуватимуть престольний празник.  

Сьогодні ввечері було звершено Божественну Літургію, опісля відбулася Вечірня з Литією на церковному подвір’ї.  До вірян звернувся настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці о.Орест Фредина, який наголосив:

“Нині маємо ласку Божу і від Богородиці, що чудотворна ікона Зарваницька тут у нас у храмі, упродовж 9 днів.  Так багато людей отримали чудесне оздоровлення, це коли ми, як люди, лише розводимо руками. Ми як люди можемо константувати, що ми безсилі щось змінити, але ще нечувано ніколи, щоб Вона не допомогла, чи у горі,  чи у недолі цього земного життя. І як щасливі люди, які мають нагоду прийти, бути, чути, бачити, отримати – щоб потім все своє життя Пресвятій Богородиці і Богові дякувати”.

Програма престольного празника у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ

Додамо, що перед цим образом Божої Матері молилися два Святіші Отці – Папа Іван Павло ІІ, коли перебував у Львові, та Папа Франциск у Ватикані.

Для довідки

Ікона Божої Матері Зарваницької — святиня Зарваниці, датується серединою XVII ст. За легендою, існував ще образ XIII ст. Відома в Україні та за її межами. Під час офіційного візиту в Україну в червні 2001 року Папа Римський Іван Павло ІІ помолився перед іконою в церкві святого Миколая на Аскольдовій могилі у Києві, куди святиню привезли з нагоди урочистості. Ще одну копію Божої Матері Зарваницької відтворив у Філадельфії (США) живописець Петро Андрусів; 1973 р. її освятив митрополит Йосиф Сліпий.