До Львова сьогодні приїдуть понад 600 монахів на Асамблею богопосвячених осіб України

konferentsiya_zustr_bogoposw_2015_ugkc_rkc_0-300x248У понеділок, 14 вересня у Львові розпочинається Асамблея греко-католицького та римо-католицького монашества України. На подію з різних куточків країни з’їдеться близько 600 монахів і монахинь різних чинів та згромаджень Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні.

Розпочнеться захід о 17. 30 год. з молитви за Україну в львівській катедрі РКЦ (пл. Катедральна, 1) та Святої Меси, яку очолить Архиєпископ і Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.

Тема Асамблеї — «Євангельськe coпричастя богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ в Україні».Впродовж наступних трьох днів у конференц-залі стадіону «Арена-Львів» учасники Асамблеї шукатимуть відповіді на виклики сучасного суспільства та питання: що богопосвячені особи, можуть робити разом в умовах війни і трансформацій, які переживає Україна?

«Це унікальна подія для України. Вперше за 25 років нашої нової історії представники монашества двох Католицьких Церков в Україні зберуться на спільну Асамблею»- розповідає член оргкомітету Асамблеї о. Роман Лагіш, ЧНІ

Загалом в Україні є 1500 монахів та монахинь УГКЦ і 1000 РКЦ. Участь в Асамблеї візьме третина усіх богопосвячених осіб України. В Асамблеї також візьме участь Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Томас Едвард Ґалліксон, представники Ієрархії Церков, відомі богослови з України та з-за кордону, представники доброчинних організацій.

Ідея такої Асамблеї зародилася під час спільної праці греко- і римо-католицького монашества над організацією Асамблеї UCESM (Унії Конференцій Старших Настоятелів та Настоятельок монаших інституцій Європи), яка мала відбутися в Україні минулого року, але не відбулася через події в Україні.

Триватиме Асамблея до 18 вересня і завершиться Богослужінням у Соборі св. Юра, яке очолить Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возняк).

Повна програма тут