До Львова завітав найстаріший василіанський чернець

shemchiyУ середу,16 вересня, свій столітній ювілей святкує о. Доротей Шимчій, монах Чину святого Василія Великого. Отець Доротей є найстаршим ченцем василіанином. Сьогодні, у свій день народження, о. Доротей Шимчій прибув на Асамблею богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ, що цими днями триває у Львові.

Коли він з’явився, усі присутні в залі стоячи привітали його і заспівали «Многая літа!». Після привітань  ювіляра запросили до слова, аби він поділився враженнями та настановами.

«о. Доротей був надзвичайно щасливий і сказав, що покликання до Богопосвяченого життя є великим даром. І кількість років не важлива, бо кожне покликання має свою місію. Звичайно, згадував і переломні моменти свого життя. Попри свій поважний вік, він і досі кожного дня служить Літургію та відмовляє вервицю» – розповідає сестра Валентина, організатор Асамблеї богопосвячених осіб.

Також на свій день народження о. Доротей отримав подячну грамоту від Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви Святослава Шевчука та медаль на 100-літній ювілей від спільноти отців Василіанського чину. Крім того, напередодні свята, своє особливе Апостольське благословення з нагоди ювілею о. Доротею надіслав Папа Римський Франциск.

Довідка:

о. Доротей Шимчій є заслуженим священиком та монахом,  понад 15 років був місіонером у Бразилії, а зараз проживає у монастирі Чесного Хреста Господнього  у Бучачі, при доброму здоров’ї та пам’яті.