Добірка книг, в яких молодь неодмінно віднайде відповіді на свої запитання

Як боротися зі самотністю? Якою має бути відповідь Церкви на гей-паради? Як вибрати  своє  покликання? Як порозумітися з батьками? Чимало подібних питань виникає у молоді повязаних з вірою, стосунками, молитвою, вченням Церкви. Наша редакція підготувала підбірку книг, в якій молоді особи неодмінно віднайдуть відповіді на свої запитання.

 1. Катехизм для молоді «Youcat»

  Youcat – стильно оформлена книжечка, яку надрукували 2011 року, спеціально до Всесвітнього Дня Молоді у Мадриді. Катихизм для молоді містить 527 питань і відповідей. Вони супроводжуються численними цитатами, фотографіями та ілюстраціями.
  Джерело: CREDO: https://credo.pro/2012/02/59446
  YouCat вже в інтернеті | CREDO
 2. Блаженніший Святослав відповідає на запитання молоді

  Як ставитися до того, що в нас переповнені храми, але процвітає корупція, лицемірство, нечесніcть, суспільна байдужість?
  Чому не досить бути просто доброю людиною та гідно прожити своє життя, а обов’язково треба ходити до церкви? 
  Чи відповідає євангельським ідеалам розкішне життя деяких священників?
  Яким чином Греко-Католицька Церква дає розлучення?
  Якою має бути відповідь Церкви на гей-паради?
  Що робити тим, хто не вірить у Церкву?
  Як боротися зі самотністю? Це кілька з тих прямих, гострих і безпосередніх запитань молодих людей, на які Блаженніший Святослав намагається відповісти максимально щиро. Адже, як каже Глава УГКЦ, щоб знайти спільну мову, треба почати діалог, треба розмовляти. Особливо, коли це стосується надії і майбутнього Церкви – молоді.

3. Дзєвецький Марек. Час дорослішати

Дорослішання… Зрілість… Ці слова змушують задуматися підлітків і молодих людей, вони віщують невідомість. Адже це вже зовсім інший, відповідальніший етап у житті: вибір покликання, самостійність, формування особистості. Це видання може служити дороговказом для тих, що ступають на шлях повноліття та дорослості не лише формально, а усвідомлюючи відповідальність за Божий дар, яким є життя. Ґрунтуючись на християнських цінностях і вказуючи на них, книжка допоможе зрозуміти, на що саме треба орієнтуватися, щоб мудро вирішувати і впевнено крокувати життям, метою якого є вічність.

 

4. Мішель Ремері. Твіти з Богом

Як не як, але, мабуть, у кожного з нас час від часу виникають запитання про наше повсякденне життя, на які не просто знайти правильну відповідь, тому що часто стикаємося з досить-таки протилежними поглядами. І саме з метою віднайдення таких відповідей народився проект цієї книги. 

Отець Мішель Ремері, що є автором “Твітів з Богом”, збирав щотижня молодь в одній із церков неподалік Амстердама, щоб обговорювати все, що їх цікавить про віру, про їхнє життя та про Бога. Головним правилом було те, що не існувало жодних заборонених тем. Саме так сформувалася книга, що містить справжні актуальні запитання від молодих людей, відповіді на які подані лаконічно та обґрунтовано у своєрідній формі “твітів”, а також пояснення до них (сама назва “твіти” походить від відомої тепер соціальної мережі “Твітер”, у якій дозволений обсяг тексту до 140 знаків).

Всі питання-відповіді структуровані у 4 головні розділи: про Бога, про Церкву, про відносини людини з Богом і останній розділ  – про наше життя. Загалом у книзі 200 твітів, проте у змісті дуже легко відшукати те, що найбільше цікавить. Серед заголовків можемо знайти такі запитання як: чи створив Бог зло, як дізнатися, що в Біблії правда, а що – ні, чому Церква проти одностатевих шлюбів, чи можна спати під час проповіді, чи слід сприймати своє тіло таким, яким воно є…

Окрім цього книгу роблять ще більш привабливою вдало підібрані ілюстрації та подання частини інформації у формі додаткових зображень та різних схем, а також обкладинка, яка підкреслює те, що книга “Твіти з Богом” може стати чудовим подарунком.

Книга стане у пригоді тим, хто має запитання і шукає на них відповіді, хто прагне саморозвитку у житті та зросту в стосунках з людьми та Богом.

5.Мацьків Олена, Станчишин Володимир.  Так хочеться знати відповідь

Кожного дня у підлітка виникає безліч запитань:як порозумітися з батьками? Як зберегти дружбу? Як бути “своїм” у класі? Та ще багато інших.
У коротких текстах Олена Мацьків змальовує певну проблему, яку може переживати хтось із підлітків. А психолог Володимир Станчишин коментує складну ситуацію і запрошує до роздумів.
Книжка призначена насамперед для підлітків, а також допоможе дорослим зрозуміти проблеми молодої людини.

6. Порадник малого грішника

Чи це гріх – – їздити «зайцем» – слухати рок-музику – змінювати стать – грати в лотереї – скачувати музику з інтернету – вірити в забобони – святкувати Геловін – порушувати правила дорожнього руху? Чи ми думаємо про усі ці справи, коли готуємося до сповіді? Трапляється і так, що ми не бачимо зла, яке одягнуло «сучасні шати». Книжка допомагає розв’язати ці та подібні духовні дилеми.

7. Джеймс Добсон. Шанси молодости

Дорослішаючи, молоді люди опиняються на порозі свого майбутнього й перед ними постає чимало складних питань щодо мети життя, Божої волі, освіти, подружжя, кар’єри. Автор цієї книжки тепло й виважено розповідає про ті речі, з якими молодь стикається під час “критичної декади” життя, що триває від шістнадцятирічного до двадцятишестирічного віку. Д. Добсон пише про покликання, гроші, владу, емоції та найважливіші рішення, які мають уплив на ціле життя. Якщо ти – молода людина, що стоїть на порозі дорослого життя, або батько чи вчитель, що опікується молоддю, то ця книжка дуже допоможе тобі. Її адресовано поколінню, яке хоче скористатися своїм шансом. “Шанси молодости” – це праця цілого мого життя, результат моїх зусиль, яких я доклав, щоб допомогти наступним поколінням збудувати міст між молодістю й дорослим життям. Д. Добсон

8. Пйотр Йордан Слівінський. Релігійний вінігрет

Видання допоможе сучасному християнину зорієнтуватися у бурхливому морі сучасних релігійних сект, які насаджують довірливим християнам свої цінності і життєві орієнтири.

Немає опису.

9. о. Мечислав Малінський.Перш ніж скажеш кохаю.

Що таке любов? Як уберегти її від дріб”язкових суперечок, безпідставних ревнощів та розчарувань? Годі чекати універсальних рецептів, однак, міркування автора містять чимало цікавого не лише для 16-літніх, а й для тих, хто без жодних сумнівів вважає себе дорослим і досвідченим.

Перш ніж скажеш кохаю...

10.  Принципи морального життя

Згідно з якими принципами чи моральними нормами повинен жити християнин? У чому вони  полягають? Звідки вони взялися? Чи етичні норми є обумовлені суспільними умовами? Чому етика є релігійною? На ці та інші питання можна знайти відповідь  у цій, присвяченій моральному богослов’ю, праці.

Немає опису.

 

Підготувала Христина Кутнів