“Допоможи лікарю”. Протестантська громада під час карантину допомагає медикам доїхати на роботу

Протестантська громада Львова долучається до ініціативи “Допоможи лікарю”.   Про те,що така ініціатива діє, на своїй фб-сторінці повідомив заступник міського голови з питань розвитку, Андрій Москаленко.

Про особливості цього волонтерського напрямку, у коментарі виданню “Духовна велич Львова”, розповів автор ініціативи, голова Львівського обласного осередку громадської спілки “Всеукраїнський Собор”, Дмитро Колесник.

“Ми назбирали волонтерів з церков, більше 4 десятків хлопців з машинами, які вирішили під час карантину не сидіти, ховаючись за стінами храмів, а бути на передовій, як Церква. Добра половина цих волонтерів це наші пастори, священнослужителі, які також розвозять людей. Алгоритм дуже простий: у нас є диспетчер, її телефон є у медиків. Ми робимо 3 опції.  Перше, це доставляємо безкоштовно медиків на роботу і додому.  Нам доручили 2 лікарні: Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і  Центр легеневого здоров‘я. Там є номер телефону нашого диспетчера.  Медик телефонує, і диспетчер вже контактує з конкретним волонтером”.

Окрім того, волонтери допомагають донорам доїхати до місця здачі крові, і розвозять продукти літнім людям: 

“Також нас попросила Львівська міська рада, щоб ми доставляли донорів, тому що є дефіцит крові. Про можливість транспорту розміщено відповідне оголошення. Донор знаючи про це , заходить на сайт Служби крові, там теж є телефон диспетчера. І третє ,це самотні літні люди. Ми як кур’єрська служба зараз виконуємо їм доставку продуктів.  Інтенсивність нашої праці висока. Водії забезпечені засобами захисту”.

Додамо, що послугу із транспортування лікарів з дому на роботу вже раніше почали надавати:

1️⃣ Uber – для лікарів обласної інфекційної лікарні

2️⃣ Bolt – для Лікарні Швидкої медичної допомоги

3️⃣ Uklon – для Дитячої клінічної лікарні та лікарям, що чергують на Гарячій лінії міста 15-80

4️⃣ Opti – для госпіталю репресованих та ветеранів війни, Лікарні Швидкої медичної допомоги та 8-мій лікарні