«Дударик» на найбільшому хоровому фестивалі у світі у Латвії заспівав Гімн України із 15 000 хористів

У ці дні Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» бере участь у ювілейному 150-му хоровому фестивалі у місті Рига (Латвія). В межах заходу український колектив виконав Гімн України із 15 000 хористів.

Невипадково «Дударик» є єдиним закордонним колективом, який запрошено на цю подію. 

«До фестивалю прикута увага усієї Латвії і світової громадськості впродовж цілого тижня. І головним цьогорічним висловом (меседжем) є декларація підтримки українського народу у боротьбі за незалежність і за саме існування. В такий спосіб Латвія промовляє до цілого цивілізованого світу – Перемога буде за Україною!», – поділився керівник та диригент «Дударика» Дмитро Кацал.

Варто також відзначити, що цей фестиваль вважається найбільшою хоровою подією в світі і є важливою подією в латиській культурі і суспільному житті. Окрім того, він є шедевром усної і нематеріальної спадщини людства. Вселатвійське свято пісні і танцю проводиться з 1873 року, як правило, кожні п’ять років. 

Одночасно на фестивалі збираються понад 40 тисяч виконавців! 

Як правило, в репертуарі фестивалю – народні та класичні хорові пісні, які виконувалися акапельно, проте останнім часом сучасні популярні пісні були теж включені в репертуар.

Програма фестивалю за посиланням: https://www.dziesmusvetki.lv/lv/programma/svetku-nedela/

 

Повідомила Ольга Максим’як