Духівники та громадські діячі з різних міст і різних конфесій обговорили у Львові роль капеланства

Сьогодні, 26 квітня 2016 року, у Львівській міській раді відбувся перший круглий стіл присвячений соціальному капеланству в українській перспективі. Участь у заході взяли представники Ради Євангельських Церков міста Львова, Українського католицького університету, Міжнародного відкритого університету ім. В.Ф.Марцинковського, органів влади, МФ «Капелан», ГО «Відповідальний громадянин», Асоціації професійних капеланів України, а також капелани УГКЦ та УПЦ КП.

Організували захід: Євангельська Церква «Гефсиманія» та ГО «Відповідальний громадянин» за підтримки Львівської міської ради.

Капелани з різних міст і різних конфесій ділилися своїм досвідом служіння. Під час круглого столу говорили про різні сфери діяльності соціального капелана: медичну, освітню, пенітенціарну, муніципальну та виокремили військового капелана.

Зокрема о. Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові, військовий капелан поділився досвідом власного капеланського служіння і наголосив на двох напрямках військового капеланства: пасторальній діяльності для вірних своєї конфесії, які перебувають на військовій службі та духовно-просвітницькій діяльності, котра передбачає зустрічі з усіма військовими незалежно від конфесії та навіть релігії. Під час таких зустрічей обговорюють загально-суспільні проблеми: куріння, алкоголізм, наркозалежність та ін.

Душпастир наголосив, що девізом для військових капеланів повинні стати слова: «Бути поруч!».

«Ми, як душпастирі, маємо розуміти наше покликання – «Бути поруч!». Бути поруч військовослужбовців віруючих і не віруючих, тих, які практикують свою віру і тих, які шукають свої стежки до Бога. Маємо бути для них добрим прикладом» – наголосив о. Степан.

Артем Лисичук, військово-соціальний капелан зі Львова, Церкви християн віри євангельської розповів про допомогу сім’ям загиблих у зоні АТО і запевнив, що вплив на суспільство може здійснюватися тільки через жертовне служіння.

А о. Василь Іванків, капелан УПЦ КП зосередив свою увагу на капеланстві у госпіталях та медичних закладах і закликав єднатися у цьому служінні, щоб показати людям, що всі капелани, незалежно від конфесії, єдині перед Богом.

«Будь-яке служіння повинне бути від щирого серця. Маємо давати добрі плоди і так зродити здорову націю» – зазначив о. Василь.

За словами Труфанова Валерія, голови асоціації професійних капеланів України з м. Александрія (Кіровоградська обл.) основна ціль соціального капеланства – оздоровлення українського суспільства. На його думку капелани  повинні бути у всіх сферах суспільства.

Крім того, учасники ділилися досвідом соціальної роботі в освітній сфері, зокрема з дітьми батьки, яких загинули, або були поранені в зоні АТО та дітьми переселенців. Обговорили тему капеланства та волонтерського руху, міжконфесійне служіння капеланів та його перспективи в Україні.

«Такий круглий стіл стане поштовхом у співпраці і порозумінні капеланів різних конфесій для розбудови України. Львів започаткував такий пух і вже згодом подібні заходи планують провести також у Харкові та Дніпропетровську, а далі й у інших містах України» – зазначив Валерій Марченко, секретар Всеукраїнської ради християнських церков у Львові та співорганізатор заходу.

Анна Грапенюк
Фото: Олександр Мазуренко