Духовні співи львів’ян отримали всеслов’янське визнання

IMG_2610_новый размерНародний чоловічий хор «Орфей», який вже впродовж багатьох років  існує при Національному університетові “Львівська політехніка”, вперше взяв участь в ХІ Міжнародному фестивалі православної музики «Св. Богородица – Достойно єсть». Свято духовної музики проводилося в болгарському містечку Поморіє, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці. У фестивалі брало участь 22 хори з різних країн Східної Європи. Україну презентували, окрім «Орфея», хор Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича та церковний хор при храмі св. Миколая з міста Алчевська Луганської області. Про це повідомляють в прес-службі НУ “Львівська політехніка”

Фестивальною програмою передбачалося, що кожен хор мав виконати обов’язкову програму, що містила б духовні твори болгарського й одного зі своїх вітчизняних композиторів, твір ХХ століття, а також величальну Богородиці «Достойно є». Зважаючи на ці фестивальні вимоги, співаки «Орфея» виконували твори різних епох і різних композиторів, зокрема, Дмитра Бортнянського, Олександра Архангельськиого, Андрія Гнатишина.

А у межах фестивальної програми «Орфей» найкраще виконав твір Олександра Архангельського «Блажен муж». Його й відібрали й для виконання на гала-концерті. Завершився фестиваль врученням нагород: орфеїсти отримали відзнаки від настоятеля храму Івана Стойкова, від голови общини Поморія Івана Алєксєєва, а журі фестивалю, яке складалося з музикознавців і духовенства, відзначило емоційне та зворушливе виконання львів’ян. За високопрофесійне керування хором відзнаку здобув і диригент «Орфею» Володимир Вівчарик.

Фото прес-служби НУ “Львівська політехніка”