«Дякуємо Господеві за 25 років свободи нашої Церкви…» – Глава УГКЦ на завершення Синоду Єпископів

Завершення СинодуНа завершення Синоду Єпископів УГКЦ, 14  вересня, в соборі Святого Юра відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав.

Під час проповіді Блаженніший Патріарх наголосив, що Небесний Отець кличе нас на Його «бенкет Царства» і очікує відповіді. Він сподівається, що ми не знехтуємо цим запрошенням.

Як зазначив у проповіді Глава Церкви, по завершенні цього Богослужіння єпископи, як «Божі посланці – наслідники апостолів, роз’їдуться по всіх куточках земної кулі, щоб проповідувати Царство Небесне, що присутнє між нами, ділитися Божою радістю з людьми, які її не мають». Він також повідомив про те, що під час Синоду владики роздумували над своїм єпископським завданням як служителів Небесного Отця. «Ми міркували про те, як ділитися Його дарами і вчити цьому інших людей», – додав він.

Предстоятель УГКЦ зауважив, що 17 вересня минає 25 років з часу,  коли «на Свято-Юрську гору прийшло чверть мільйона людей, котрі відповіли Богові і публічно виявили свою приналежність до переслідуваної УГКЦ».

«Дякуємо Господові за 25 років свободи нашої Церкви на рідних землях! Дякуємо тим нашим братам і сестрам, які не побоялися відповісти на поклик Божий. Рівно ж згадуємо наших великих попередників у єпископстві і священстві, зокрема владик підпільної УГКЦ», – завершив Верховний Архиєпископ УГКЦ, зазначаючи, що 20 листопада 1989 року підпільна УГКЦ була офіційно визнаною, тобто «легалізованою у тій безбожницькій державі, яка ж сама її і ліквідувала».

Нагадаємо, Синод Єпископів УГКЦ відбувся 7 – 14 вересня у Брюховичах, поблизу Львова.

За матеріалами: Львівської Архиєпархії УГКЦ