Тарас Дзюбанський: “Визволення з полону релігієзнавця Ігоря Козловського – також перемога й міжрелігійного діалогу в Україні”

26165797_1553924828032441_6032234644087128040_nІсторик-релігієзнавець Ігор Козловський є одним серед 73-х звільнених 27 грудня 2017 року з ворожого полону.

З приводу цієї великої та радісної події висловився й Тарас Дюбанський, директор Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» у м. Львові: “Боротьба за звільнення з полону Ігоря Козловського та ця велика радісна подія – це спільна перемога багатьох українців, зокрема й представників різних релігій в нашій країні. Цей великий науковець і мужня людина є взірцем для багатьох нас: як не розгубити своєї гідності навіть у найважчі часи випробувань, як не впасти духом, як не втратити віри в добро та справедливість. Висловлюю щиру подяку всім, хто безпосередньо долучився до процесу звільнення пана Ігоря та інших полонених; висловлюю своє захоплення усіма релігійними діячами нашої країни, які не залишились осторонь цієї великої трагедії і зуміли перетворити її на велику перемогу людини і добра навіть над найжорстокішими та найнесправедливішими обставинами. Зокрема, захоплююсь активною позицією Шейха Саіда Ісмагілова, муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» та Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.  Їхня небайдужіть та боротьба за справедливість довели, що, попри богословські відмінності та різні традиції, віра в Бога, віра в справедливість і віра в правду робить нас Людьми, гідними поваги, перевторює нас на народ, який прагне єдності, миру та порозуміння. А такий народ не зможе здолати жоден ворог”.

Довідка

Нагадаємо, майже два роки тому, 27 січня 2016 року, бойовики “ДНР” в Донецьку схопили відомого вченого-релігієзнавця, викладача Донецького національного технічного університету Ігоря Козловського.

Близько року він знаходився в СІЗО, потім був “засуджений” представниками незаконних формувань і відправлений в Горлівську колонію.

Після арешту вченого в Україні почалася широка інформаційна кампанія на підтримку його звільнення, організована родичами і колишніми студентами.

Ім’я Козловського згадав Петро Порошенко на Генасамблеї ООН 20 вересня 2017 року, розповідаючи про долі громадян України, які постраждали від російської агресії в Донбасі.

Звільнити Козловського закликали вчені, політики і діячі культури.

27 грудня відбувся обмінполонених. Українська сторона отримала 73 заручники, які перебували в полоні на окупованій частині Донбасу. В ОРДЛО ще залишаються заручниками 103 особи.

Читайте також: “Ми відчували любов нашого народу, який молився за нас», – звільнений з полону Ігор Козловський”

Фото: ФБ-сторінка Шейха Саіда Ісмагілова

За матеріалами: РІСУ