Джазові обробки українських колядок зазвучать у Львівській філармонії

image descriptionУ суботу, 9 січня, о 18.00 год. у Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського,7) для львів’ян та гостей міста звучатимуть джазові обробки українських колядок та щедрівок від проекту JAZZ KOLO, а також авторські п’єси Ігоря Закуса та Олега Пашковського.

За словами Ігоря Закуса, проект Jazz-Коло – концерти українських джазових виконавців, які записують на аудіо- та відеоносії. Український джаз на DVD – уперше в Україні. Це велика підтримка української музики.

Довідка:

Джаз – це стиль музики, котрий виник на межі ХІХ – почату ХХ століття. Серед етимології слова – звороти, які використовувалися – jazzaround (блукати, мандрувати) і jazzup (впадати у веселий стан). Як музичний термін, слово jazz уперше з’явилося близько 1915 року у зв’язку з оркестром «білих музикантів», що грав у новоорлеанському стилі, пізніше – в назві новоорлеанського оркестру Тома Брауна – «Том Браун Диксиленд Джаз Бенд», отож після цього термін «джаз» швидко поширюється в Північній Америці, а згодом і по всьому світу.

За матеріалами: city-adm.lviv.ua