Екзорцист о. Ян Білецький: “Найкращий захист – це Сповідь, Причастя і любов до Бога та ближніх”

У п’ятницю, 28 лютого, до з молитовним візитом до храму Христового Воскресіння (вул. Городоцька) прибуде відомий екзорцист Ян Білецький. Про це повідомив отець Андрій Березівський.

Відомий екзорцист перебуватиме у Львові тиждень — до 5 березня.

Пропонуємо до Вашої уваги інтерв’ю зі священнослужителем, яке було опубліковане на сайті “Католицький оглядач”.

Отче Яне, розкажіть нашим читачам, яким чином ви відчули покликання до такого виду служіння?

– Все було доволі просто, мої свячення здійснювалися у Прибалтійському краю, у лісі. Ще в часи підпілля єпископ дав мені одразу всі уряди окрім, хіба що єпископського: здійснювати свячення єреїв. Мені сказали: «Ти можеш проводити екзорцизм, але не маєш права ніде це оголошувати». І відправили служити в Афганістан, де незабаром до мене стали приводити дивних людей.

Я страшно боявся: чи можу щось зробити для них, використовуючи екзорцизм? Чи спитає з мене Господь за те, що я використав чи не використав це право? Тому, раз Христос дав кожному священику владу не тільки навчати та сціляти, але і виганяти бісів[1], то чому не послідувати голосу Ісуса? Вже 33 роки я служу Богові і людям в такий спосіб. Місія важка, але що поробиш, відступати не можна.

 Думаю, що найбільш поширеним питанням, яке вам задають: «Через що люди попадають у тенета лукавого? Тобто стають опанові чи біснувті».

– Однозначної і чіткої відповіді на ваше питання немає. Але можу навести найбільш поширені причини:

1) Родове, – хтось із родичів передав зв’язки із дияволом; через вчинення абортів.

2) Магія і чаклування, – чи то самі займались, чи звертались до певних осіб: ворожок, екстрасенсів і тому подібних.

3) Використання різноманітних оберегів, які нібито мають християнський зміст. Де і коли хто бачив, щоб Пресвята Богородиця була з мітлою, а ми купуємо подібний непотріб. А потім чіпляємо в своїх домах ікону Богородиці на мітлі.

4) Різноманітні книги, навіть художнього характеру, в яких зустрічаються описи ритуалів і реальні заклинання. Інтернет наповнений зараз всім, що хочеш, описами про відкривання третього ока та іншими жахіттями.

 Що ви маєте на думці під словами «різноманітні книги, речі і обереги», невже все це може дійсно викликати таку велику небезпеку?

– Звичайно. У сучасному суспільстві поширеними є багато масонських речей. Вони фактично заставляють людей постійно здійснювати поклоніння сатані через такі книги як видання «Гаррі Поттер» або продукцію «Hello Kitty», навіть через мультики. Для прикладу у книгах «Гаррі Поттер» вписані реальні заклинання, «Авада Кадавра» є древнім заклинанням викликання духа смерті. «Hello Kitty» символізує собою духа німоти, а рожевий бантик – духа розпусти. Ви ніколи не замислювались, чому цю кітку малюють без уст? Навіть в мультиках «Маша и медведь» дівчинку зображають з величезними очима, що є ознакою біснуватості, невже не можна намалювати її нормальною? Багато музичних творів мають просто захоплюючу мелодію, але в слова і зміст є вкладена хула на Господа. Тому я виступаю проти таких мас-медійних речей і закликаю всі засоби комунікації до покаяння і навернення та не ширення подібних речей! (Додатково про заборонену символіку можна ознайомитись за посиланням Парафії УГКЦ Скали-Подільської)

 Як в такому випадку можна оберегтися від подібних «зомбувань»?

– У різних ситуаціях свого життя в першу чергу ми повинні слухати Бога, навіть до смерті, інакше ми граємось із вогнем пекельним. Найважчим гріхом є поклоніння дияволу. Наші предки поклонялися ідолам, а ми часто поклоняємось не те, що ідолам, а самому сатані. Ми друга країна в світі (перша США), яка офіційно зареєструвала сатанізм. Згідно статистики, в Італії зареєстровано 170 тис. магів. За рік до них звертаються близько 6 млн. осіб. Ці люди здебільшого не сповідаються із гріха магії, що вони звертались до ворожбитів. Як їм з такими гріхами жити далі? Їхні сповіді –святотатські, – отже і Причастя вони приймають по святотатськи, стягуючи на себе і на свою сім’ю ще більше прокляття.

В першу чергу ми не повинні мовчати на зло! Також існують молитви, які можуть захистити нас від зазіхань лукавого (Молитви подані наприкінці розмови). Пам’ятайте: найкращий захист – це Сповідь, Причастя і любов до Бога та ближніх. У молитві просіть за цілий рід, щоб вповні отримати Боже милосердя.

– Скажіть будь-ласка, чому одні люди є піддатливими до певного роду чаклувань, а інші ні?

– Це залежить від морального та духовного стану як самої людини, так і всього його роду в цілому. Якщо стан слабкий, навіть найпримітивніший ритуал подіє на таку особу миттєво. Як правило, все починається із жахіть, потім депресія, дальше починає чути якісь голоси, а після цього йдуть вже прямі ознаки біснування: телепатія, невідоме до того знання, розмови іншими незнаними мовами, надмірна сила, негативні реакції на освячені речі. Прояви вроків і пороби – постійні хвороби, невдачі, руйнування планів. У вражених темною силою немовлят перед Хрещенням різко піднімається температура. Все це сигнали на предмет того, що хтось «попрацював». Основними жертвами ритуальних дій найчастіше стають жінки і діти. Мені доводилося проводити екзорцизм навіть над грудною дитиною. Ночами вона ревіла немов величезний ведмідь, і рев цей люди чули на відстані десяти кілометрів. А також над дівчинкою 5 років, яку сильно мучив дух нечистоти.

Був також випадок із дівчинкою 14 років, яка «розкидала» дорослих міцних чоловіків, як дитячі забавки. Схопила мене за горло та хотіла задушити. Я промовив лиш одне слово: «Матусю» (звертаючись до Богородиці). Ця дівчина одразу відпустила мене, після чого я попросив: «Матусю, стань на голову нечестивому». Дівчина одразу впала на коліна і не могла поворухнутись. Мати Небесна завжди прийде на допомогу своїм дітям, – тільки треба в це вірити.

 Тоді від чого залежить успіх екзорцизму?

– Найбільше все залежить від покори. Кожний священик має владу молитись на оздоровлення та малий Чин екзорцизму. великий чин можна молитись тільки з благословення єпископа. Зазвичай єпископи дуже радо відкликаються і дають такі благословення священикам, проте в мене був такий випадок, що єпископ сказав: «Над цією особою можеш помолитись тільки один раз, тому що у переважній більшості потрібно довго молитись, щоб людина отримала звільнення». Через послух до єпископа я молився тільки раз і людина зцілилась миттєво. Також, як би це дико не звучало, до мене звернувся священик, у якого був біснуватий син. Згодом я довідався, що цей священик молився Чин великого екзорцизму без благословення єпископа. Ось, що означає брак послуху. Друга річ – молитись і чинити все не від себе, не від свого імені, а тільки від імені Ісуса Христа.

 Отче, отже екзорцизм – міф чи реальність?

– Коли я служив у Севастополі, до мене звернувся один полковник із сім’єю. Його син одного разу побачив уві сні сатану, після чого юнака стала переслідувати нечиста сила: в гуртожитку серед білого дня ввижалась якась рогата тварина, ночами мучили страхіття.

Батько був упевнений, що син прикидається божевільним. Але вести його до лікаря не ризикував,– молоду людину однозначно поклали б до психіатричної лікарні. На цьому кар’єра військового була б закінчена. Тому вони вирішили приїхати до мене.

Пішли ми всі разом молитися до церкви. Полковник всім своїм виглядом показував, що до релігії і конкретно до екзорцизму ставиться скептично. Але Господь показав йому, що є правда, а що брехня.

Річ у тім, що до церкви в цей день привели біснувату жінку. Коли я став молитися, вона в страшній злобі стала на мене кидатися, а в кульмінаційний момент раптом піднялася в повітря і почала гуляти по стелі та голосно гарчати наче лев.

Полковник як побачив цю картину, так з жахом вилетів з церкви. Хотілося крикнути йому у слід: «Захиснику Вітчизни, куди ж ти тікаєш?»

Проте, головне – побачивши на власні очі дію нечистої сили, цей чоловік зміг повірити в існування Господа Бога. Коли я вийшов до нього в коридор, полковник одразу попросив Тайни Покаяння, до якої вже не приступав більше 25 років. І в церкву він став ходити регулярно, і хлопчика його ми звільнили та повернули до нормального життя. Отже, якщо мене хтось запитує чи екзорцизм – це правда, я відповідаю словами із Святого Письма: «Прийди і подивись»[2].

Спілкувався Андрій Шестак

Джерело: http://catholicnews.org.ua/