Фестиваль «Ніч у Львові» відкриє сакральний Львів для відвідувачів

ArticleImages_2821_DSC_9495Вже традиційно у Львові стартуватиме проект « Ніч у Львові», який триватиме три дні: з 11 по 13 липня. Двері львівських храмів і не тільки, стануть відчиненими для відвідувачів,як у день так і вночі, протягом вище вказаного терміну.

Особливістю «Ночі у Львові» буде презентація сакрального мистецтва. Зокрема собор св. Юра вперше запросить до себе екскурсантів у Митрополичі палати.

«Ми думаємо, що це буде відбуватися в двох аспектах. Перший аспект — це молитовний, передбачена коротка молитва за Україну, що дуже важливо в такий непростий час для нашої держави. Другий аспект — огляд інтер`єру Митрополичих палат, а також буде надана можливість вийти на балкон, щоб подивитись на вечірній Львів. Особливістю екскурсії є можливість відвідати палату, в якій зупинявся Іван Павло ІІ під час візиту у Львів у 2001 році, яка зберегла свій вигляд з часу перебування отця,- зазначив о. Володимир Ониськів, економ Львівської архиєпархії УГКЦ

Доступною для огляду цікавих очей стане бібліотека монастиря св. Онуфрія,  оглядовий майданчик церкви Ольги та Єлизавети. Монастир Бенедектинок,  Собор Покрови Пресвятої Богородиці та інші культові споруди міста відчинять свої двері вночі. Це власне і стане родзинкою цьогорічного проекту – відчути колорит сакрального мистецтва у світлі ночі.

Зазначимо, що саме у липні з 11 по 13 цьогоріч – вперше відбудуться екскурсії найстарішими церквами міста, а також спеціальний маршрут чудотворними іконами міста Львова. А у Національному Музеї планують відкрити для перегляду всі експозиції іконопису та Богородчанський іконостас.

У рамках фестивалю працюватимуть волонтери, які допоможуть зорієнтуватися гостям міста.

Докладну програму запланованих заходів можна побачити тут  http://lviv.travel