Філарет: “Насильства після Томосу не буде, а майно належатиме громадам”

1Патріарх Філарет назвав заяви про “захоплення храмів” та можливість “громадянської війни” через автокефалію прикладом брехні та дезінформації, які є частиною гібридної війни проти України. Про це він розповів в інтерв’ю прес-центру Київської Патріархії.

Філарет зауважив, що за українськими законами всі храми і майно належать громадам – чи на правах власності, чи на правах користування, чи на правах оренди.

“Громадам – тобто парафіям, монастирям, духовним навчальним закладам. Не церкві як такій, а конкретним громадам, конкретним спільнотам віруючих. А ось вже ці громади, ці спільноти, добровільно входять до структури того чи іншого патріархату, через підпорядкування певному релігійному центру”, – пояснив він.

І якщо громада вирішила вийти з одного патріархату і увійти до іншого – то майно вона зберігає за собою, додав Філарет.

“Наша позиція така: якщо більше, як дві третини громади вирішили на загальних своїх зборах, що треба перейти з одного Патріархату до іншого – то майно громада зберігає за собою, а меншість має право збудувати собі інший храм чи обладнати приміщення”, – зазначив він.

Філарет запевнив, що насильства після Томосу не буде, а майно належатиме громадам, як і тепер.

“Ми категорично відкидаємо усі звинувачення супротивників у тому, що Томос про автокефалію спричинить протистояння чи навіть кровопролиття. Навпаки – тільки через утвердження єдиної Помісної Православної Церкви в Україні можливо і подолати церковне розділення, і досягнути суспільного миру”, – наголосив Філарет.

Крім того, він запевнив, що Києво-Печерська Лавра буде українською, але коли саме, він не знає.

За матеріалами Українська правдаГал-інфо