Патріарх Філарет: “Українська держава буде захищеною, коли єдиним буде Церква і народ”

Українська держава буде захищеною, коли її народ буде єдиним, і буде єдина Українська помісна церква.

1

На цьому наголосив патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час урочистостей на Володимирській гірці з нагоди 1030-річчя хрещення Руси-України, повідомляє «Укрінформ».

«Для того, щоб українська держава була захищеною, треба, щоб український народ був єдиним, щоб в цьому народі була єдина православна церква. Незважаючи на те, що Україна – поліконфесійна держава, але пануючою церквою в Україні була, є і буде православна церква», – наголосив Філарет.

За його словами, визнання автокефалії для України потрібно для того, «щоб не було ніяких розкольників». На його переконання, після офіційного визнання української автокефалії у її противників зникнуть підстави «не бути з нами разом».

Філарет наголосив, що Президент Петро Порошенко бере участь у процесі надання томосу для України, тому що через події на сході країни стоїть питання – бути чи не бути Україні. І це, підкреслив патріарх, стимулює главу держави захищати Україну.

Нагадаємо, Урочисті заходи з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України відбудуться 28 липня за участю глави Української держави Петра Порошенка.

Джерело: ЗІК