Фільм «Леді Бьорд»: чому покоління міленіалів у захваті?

Фільм «Леді Бьорд» (англ. «Lady Bird», 2017) – американська трагікомедія режисера Грети Гервіг. Головну роль у кінострічці виконала актриса Сірша Ронан.

В одного із інтерв’ю режисер сказала: «Я просто відкинула усе в сторону і написала на аркуші паперу слова: «Чому ви не називаєте мене Леді Бьорд?  Ви ж обіцяли». Не знаю, звідки до мене прийшли ці слова, але я подумала, що маю розкрити історію своєї героїні».

Фільм отримав премію «Золотий глобус» у категоріях «Найкращий фільм – комедія або мюзикл» і «Найкраща жіноча роль – комедія або мюзикл», був номінований на «Оскар» у п’яти категоріях.

Загалом кінокартина розкриває надзвичайно важливі теми: етап дорослішання і максималізм, перше кохання і творчість, суперечки з батьками і відчуженість тощо. У фільмі зображено як дилему молодої людини, яка шукає свій шлях у житті, не може змиритись із буденністю, так і важкі часи, які переживають батьки тінейджера, намагаючись примиритись із усіма вибриками своєї дитини.

Фільм акцентує на тому, як  під час дорослішання змінюються цінності людини, як вона починає більше поважати та розуміти своїх батьків, друзів, їхні старання; як людина стає ближчою до Бога…

Сюжет кінокартини надзвичайно цікавий: Крістіна «Леді Бьорд» Макферсон в 2002 році вчиться у випускному класі католицької школи в Сакраменто, Каліфорнія. Вона хоче продовжити навчання в одному з університетів Ліги Плюща на східному узбережжі США. Однак її сім’я переживає фінансові труднощі, оскільки батько залишився без роботи, а мати-медсестра мало заробляє.

Леді Бьорд і її найкраща подруга Джулі приєднуються до шкільного театру, де Леді Бьорд зустрічає хлопця на ім’я Денні О’Ніл. У них зав’язуються романтичні стосунки. Їх роман закінчується, коли головна героїня побачила, що Денні цілується з хлопчиком в чоловічому туалеті.

Леді Бьорд влаштовується на роботу в кафе, де вона знайомиться з молодим музикантом Кайлом. Але чи такий вже романтичний та наївний Кайл, як хоче здаватись? Любить він дівчину по-справжньому або ж просто використовує?

Крім того, мати головної героїні виявляє, що дочка за її спиною вступила до університету і збирається переїхати в Нью-Йорк, після чого перестає розмовляти з нею.

Чи знайде головна героїня душевний спокій у новому місті, чи зможе примиритись із матір’ю та відшукати саму себе і своє справжнє покликання – про це ви дізнаєтесь під час перегляду кінокартини.

Підготувала Лідія Батіг