Гарнізонний храм Свв. Апп. Петра і Павла (УГКЦ) у Львові реставруватимуть уже в серпні

maxresdefaultУ межах українсько-польського проекту «Збереження спільної культурної спадщини» з початку серпня церкві свв. Петра і Павла розпочнуть роботи з консервації стінопису лівої нави. Роботи виконуватимуть польські та української студенти академій мистецтв під наглядом своїх викладачів.

Роботи фінансуватиме Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща. Цьогоріч, як і минулого року, польське міністерство виділило на цей храм 150 тис. злотих. Церква ж, за словами настоятеля о. Степана Суса, візьме на себе витрати з забезпечення проживання та харчування для студентів.

У прес-службі ЛМР повідомляють, що окрім робіт з забезпечення стінопису від подальшого руйнування, будуть проведені і дослідницькі роботи.

Як зауважив доцент кафедри реставрації творів мистецтва Львівської національної академії мистецтв Юрій Островський, це буде хорошою практикою для студентів, адже у нас нема такого напрямку, як реставрація стінопису, реставрують в основному живопис на дошках, на полотні, тобто ікони, а стінопису приділяють менше уваги.
У цьому році проведуть реставраційні роботи у чотирьох храмах Львова. Роботи виконуватимуть спільно

Нагадаємо, в цьому році межах проекту «Збереження спільної культурної спадщини» Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща профінансує реставраційні роботи у Вірменській та Латинській катедрах, у церкві свв. Петра і Павла, а також у церкві св. Антонія.