«Глас Господній над водами…»: у Львові відбудеться Різдвяно-богоявлінський духовний вечір

Літургійний центр «ПЕРЕДАННЯ» (м. Львів)  та молодіжний міжконфесійний хор «ALDENTE» (м. Луцьк) запрошують на Різдвяно-богоявлінський духовний вечір на підтримку українського війська «Глас Господній над водами…» 
 
«Ми у цей вечір будемо дивитися на нас самих, на наших героїв, їх звитягу через призму літургійний текстів, вслухатимемось через прадавній мелос», – розповів «Духовній величі Львова» ієрм. Лука (Михайлович), організатор вечора. «Хоча ніхто з дослідників не може точно сказати як саме виникли ці літургійні мелодії, хто їх автор, скільки їм років. Але ми переживаємо їх як наш скарб. Ми не знаємо, але ми чуємо, що вони наші. Тут є щось таке коли раціональне перехрещується з ірраціональним і вони зовсім не заперечують одні одних».
 
У програмі вечора – традиційні літургійні піснеспіви давної України, традиційні псальми Різдва і Богоявлення, колядки і щедрівки різдвяного циклу, читання текстів про прихід на землю Бога у тілі, спільне колядування усіх учасників вечора, а також українське йорданське частування.
 
«Цей вечір, щоби відкривати одні одних. Бо до нас приїдуть в гості наші друзі з Луцька. Люди з іншого міста, з іншого конфесійного контексту, але вони як і ми переживають Бога, музику, традицію, біль народу», – зазначив ієрм. Лука. «У цей вечір також будуть звучати тексти-медитації про прихід Бога на землю. Чому це відбулося? І навіщо воно нам тепер? Де наше місце в Різдві і чому трагедія війни не може зломити світлість Народження Боголюдини? Ми матимемо змогу бути разом так, щоби набутися, наколядуватися, начастуватися. Бо бути є важливіше ніж діяти. Діяти по-справжньому зможемо тоді, коли матимемо відвагу бути».
 
Різдвяно-богоявлінський духовний вечір відбудеться у п’ятницю, 20 січня 2023 року о 18:00 в храмі блаженного Климентія Шептицького (м. Львів, вул. Кривоноса, 1).