Глава УГКЦ освятив храм у Брюховицькому монастирі св. Йосифа

2 грудня 2018 р. відбулось освячення семінарійного храму Собору Пресвятої Богородиці при монастирі Отців Василіян у Брюховичах.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.


29


Привітав предстоятеля УГКЦ ієромонах Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського. Відтак розпочався Чин освячення храму і престолу з Літургією.

З Блаженнішим Святославом молилися 11 владик УГКЦ із України та з-за кордону: владика Ігор Возьняк, Митрополит Львівський, владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Іриней Білик, Канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре в Римі, владика Даниїл Козлінський, Правлячий архиєрей єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині, владика Богдан Данило, Єпарх Пармський (США), владика Дмитро Григорак, Єпарх Бучацький, владика Василь Івасюк, Єпарх Коломийський, владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький, владика Василь Тучапець, Екзарх Харківський, владика Михайло Бубній, Екзарх Одеський, владика Петро Лоза, Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії/

У Літургії взяв участь також Протоархимандрит Василіянського Чину о. Генезій Віомар, ЧСВВ, з генеральним вікарієм та радником Чину, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен із Закарпатської Провінції св. Миколая о. Андрій Белеканич, ЧСВВ, Протоігумен Польської Провінції Покрову Пресвятої Богородиці о. Миколай Козіцький, ЧСВВ, настоятелі та ієромонахи василіяни, ректори семінарій й навчальних закладів УГКЦ, духовенство двох обрядів Католицької Церкви в Україні та вірні з прилеглих й дальших околиць.


28


У своїй гомілії Блаженніший Святослав зазначив: «Євангелист Лука благовістує про Бога, який спішить на допомогу найслабшому, найменшому і тому, якого відкинули й забули». У недільному Євангелії, яке розповідає про оздоровлення скорченої жінки, «Бог спішить на поміч перш за все тому, хто найбільше відчуває свою немічність». Проповідник закликав: «Нам треба не так покладатися й вірити у власні сили, як вірити в присутність й діяльність Божої сили між нами!»

«Ми бачимо, як цього тижня Україну вкотре потрясло велике цунамі недовір’я. Навіть перед лицем великої загрози – можливого прямого вторгнення на територію України – українці не вірять». Продовжуючи говорити про цю тенденцію, Архиєрей зауважив: «Я думаю, що образ цієї скорченої жінки – це образ скорченої, зв’язаної недовір’ям України».

«Господь Бог хоче сьогодні нам сказати: “Мій народе, довіртеся перш за все мені”. Бо вірити в Бога – означає перш за все довіритися Йому. Так як ми сьогодні мощами святих відкрили окремим обрядом двері цього храму, так сьогодні Боже Слово закликає кожного з нас відкрити двері довір’я до Бога, і тоді ми відчуємо, що Царство Боже є між нами». Бо тільки Господь «є нашим Богом свободи, гідності й повноти людського життя».

Відкриваючи перспективу українського народу, Архиєрей закликав: «Вартує бути віруючою людиною, бо це єдина сила, яка відкриє нам двері в майбутнє».

Говорячи про освячення храму і престолу, Глава УГКЦ сказав, що «престол є видимим знаком діяльності присутності воскреслого Спасителя між нами». Ця присутність має особливе завдання у тому місці, де навчається монашество. Воно полягає у довір’ї ченців семінаристів своїм духівникам і настоятелям, а також у тому, щоб настоятелі довіряли своїм співбратам. «Тоді така спільнота, яка живе вірою в Бога, може взаємним довір’ям бути настільки сильною, що переможе будь-які труднощі. І ця віра в Бога й довір’я до співбрата є необхідними елементами виховання, зростання у вірі, духовного поступу, навчання богослов’я та зростання в Божій благодаті».

Крім того, Проповідник подякував усім доброчинцям храму, «бо коли жертводавець щось жертвує, то це є теж знак довір’я, що його кошти будуть правильно використані». Тому сьогодні ця довіра себе показала й оправдала.

За матеріалами https://osbm.in.ua