Глава УГКЦ звернувся до міжнародної спільноти з проханням захистити дітей, які є жертвами війни в Україні

Блаженніший-Святослав-УГКЦ-640x480Заклик Предстоятеля УГКЦ є реакцією на оприлюднення статистичних даних Всесвітньої організації UNICEF, структурної одиниці ООН для захисту  прав дітей та підлітків в цілому світі, а також створення умов для їх гідного життя та повноцінного розвитку. Згідно останніх даних, опублікованих 18 лютого, в Україні налічується один мільйон дітей, прямих жертв війни на Сході країни. “Ці дані свідчать про страшну гуманітарну катастрофу в серці Європейського континенту”, – пише у своєму зверненні Блаженніший Святослав і наголошує, що “це не може і не повинно залишатись невидимим для міжнародної спільноти”.

Нагадаємо, що, перебуваючи з робочим візитом у Римі, Блаженніший Святослав звернувся до міжнародної спільноти із закликом “почути голос невинно страждаючих дітей, жерт війни в Україні” та “докласти зусиль, щоб зупинити агресора”. Повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ у Римі.

“Як Церква, ми відчуваємо обов’язок стати голосом найбільш незахищених і невинних, донести їхній крик про допомогу до світу та захистити їхнє право жити у світі без несправедливості та насилля”. Глава УГКЦ також додає, що “на превеликий жаль, не зважаючи на зусилля міжнародної спільноти, впродовж останніх трьох років так і не відбулося остаточного припинення війни”, тому “ми просимо продовжувати використовувати всі можливі засоби для зупинення агресора. Звертаюся із закликом захистити дітей, жертв цієї війни, та усвідомити, що ми переживаємо найбільшу після Другої світової війни гуманітарну катастрофу в Європі”.

Додамо, що згідно даних організації UNICEF, кількість дітей, жертв війни в Україні, порівняно з минулим роком зросла вдвічі. З одного мільйона дітей прямих жертв, 19 тисяч дітей щоденно живуть в умовах бомбардування, а 12 тисяч відчувають цю небезпеку бодай раз на місяць.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі