Глава УПЦ Канади cьогодні відвідає Львів

1468493749_0З 13 по 15 липня 2016 року відбуваються зустрічі делегації капеланської служби Збройних сил Канади, в яку входить митрополит Юрій (Каліщук), першоієрарх Української Православної Церкви в Канаді (Константинопольський Патріархат), з духовенством УГКЦ, УПЦ КП та інших конфесій України.

Делегацію з Канади очолив головний військовий капелан Канади Ґай Чепделейн. Разом із ним до України прибув митрополит Юрій (Каліщук), першоієрарх Української Православної Церкви в Канаді (Константинопольський Патріархат) і член Міжконфесійної ради військового капеланства, та офіцери капеланської служби Збройних сил Канади.

Українську сторону представили військовий капелан УГКЦ отець Андрій Зелінський, референт Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України Олександр Мельник, полковники Григорій Філь та Олександр Герус.

Під час однієї із зустрічей офіцери капеланської служби Канади поділилися досвідом функціонування військового капеланства у Збройних силах Канади. Також присутні розмовляли про реалії капеланського служіння в Україні.  Далі обговорили проблеми, пов’язані зі створенням інституту капеланства в Україні, випрацюванням його структури і основних завдань, про взаємодію держави й Церкви в цьому питанні.

У четвер, 14 липня 2016 року, відбулася зустріч Патріарха УПЦ КП Філарета з митрополитом Юрієм (Каліщуком), першоієрархом УПЦ в Канаді, та делегацією капеланської служби Збройних сил Канади, яку очолив головний військовий капелан Канади Ґай Чепделейн.

А вже сьогодні, 15 липня 2016 року, у м. Львів делегація з Канади зустрінеться з військовим єпископом Михайлом (Колтуном) та військовими капеланами Львівської архієпархії УГКЦ.

За матеріалами «Релігія в Україні».