«Хочемо закликати українців допомагати дітям-сиротам, тим самим виявляти любов, яку заповідав Господь», – Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

img_6185Сьогодні у Львівській міській раді Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вручив подарунки дітям з Дитячого будинку сімейного типу в рамках всеукраїнської ініціативи «Ранець доброти». Дев’ятеро дітей отримали ранці зі шкільним приладдям, книжками, горнятками та іншими необхідними речами. Особливий подарунок також отримала мама-вихователька Катерина – Закон Божий.

«Хочу вам вручити Закон Божий, щоб ви виховували дітей у дусі Закону Божого, щоб вони були людьми віруючими і добрими. Якщо ви виконаєте цей обов’язок, який ви взяли на себе, то отримаєте Царство Небесне», – звернувся Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет до мами Катерини, яка виховує 10 дітей у ДБСТ.

Подарунки з рук Патріарха отримали 9 дітей ДБСТ.

«Перед початком навчального року ми виступили з ініціативою вручати «Ранець доброти» для дітей, батьки яких загинули в АТО, захищаючи нашу українську землю. Ми звернулись до підприємців, до небайдужих людей, щоб вони долучились до акції. Ця акція набрала широких розмірів. Тепер ми хочемо звернутись до нашого українського суспільства з закликом допомагати сиротам. Ми не хочемо вважати їх сиротами. Як символ доброти, хочемо вручити вам ці ранці, хоч навчальний рік вже почався», – зазначив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет і вручив дітям з ДБСТ м. Львова подарунки.

«Дуже великий резонанс отримала в Україні акція, яку Його Святість започаткував, – «Ранець доброти» для тих сімей, батьки яких знаходяться у зоні бойових дій. Мені приємно, що ми сьогодні у Львові даємо старт новому етапу – це «Ранець доброти» для дітей-сиріт. Ми закликаємо всіх людей доброї волі звернути увагу на тих діток, які не мають батьків, чи які мають лише одного батька, їм треба допомагати, бо це наші діти. Важливо, щоб всі діти мали повноцінну опіку. Той самий ранець, який наповнюється книжками, книжки – це мудрість, це Боже слово. Мудрість – це великий дар Божий, який ми хочемо мати для нашої держави», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Хочемо закликати українців допомагати дітям-сиротам, тим самим виявляти любов, яку заповідав Господь наш Ісус Христос – «полюби ближнього свого, як самого себе». Любов у нас в серцях є, а чи є вона, чи її нема – не видно. А через такі акції виявляється ця християнська любов. Українці повинні виявляти свою любов до ближніх через такі акції. Найбільше вона виявляється, коли людина зустрічається з людиною, яка страждає. Легше співстраждати, ніж співрадуватись. Радіти з ближнім тяжче, ніж співстраждати. Чому тяжче радіти з ближнім, бо заздрість перешкоджає. То ми починаємо акцію виявлення любові.

Хочу побажати, щоб Господь допоміг їм нести цей подвиг, бо виховати 10-15 дітей – не легко, тим більше, що це діти не свої. Бажаю, щоб Господь допомагав їм, давав їм силу донести цей хрест до кінця», – додав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Нагадаємо, 11-13 вересня на запрошення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія зі щорічним Першосвятительським візитом Львівську єпархію відвідує Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Центральною подією візиту буде традиційна Божественна Літургія на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок, Жовківський район) в рамках щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до місця чудесного явлення Божої Матері.

Також Святійший Патріарх сьогодні зранку відвідав Національну академію сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.

ОФІЦІЙНА ПРОГРАМА ВІЗИТУ

(у програмі можливі незначні зміни та доповнення)

13 вересня, вівторок, свято Покладення чесного поясу Пресвятої Богородиці

10:00 – Божественна Літургія Іоана Золотоустого на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок, Жовківський район) в рамках щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до місця чудесного явлення Пресвятої Богородиці.

Для вірян, які бажають взяти участь у Патріаршому богослужінні, але не мають можливості самостійного доїзду, від усіх парафій Львівської єпархії організовано окремі паломницькі групи. Записують на поїздку у парафіяльних храмах (за детальною інформацією звертайтесь до настоятелів парафій), а також у Покровському кафедральному соборі м. Львова (вул. Грушевського, 2).

 Автор фото: Мирослав Пархомик

Автор відео: Андрій Андрух

За матеріалами: “ЛМР”.