“Холодна гора”: кохання й віра, які не підвладні часові

1508515_669940113067407_277069076_n«Холодна гора» (англ. «Cold Mountain», 2003) — військова драма Ентоні Мінгелли за однойменним романом Чарльза Фрейзера за участю Джуда Лоу, Ніколь Кідман, Рене Зеллвегер, а також Філіпа Сеймур Хоффмана, Наталі Портман, Дональда Сазерленда. Фільм номінований на сім номінацій премії «Оскар» (переміг в номінації «найкраща акторка другого плану») у 2004 році. Прем’єра в США відбулась 25 грудня 2003 року.

Фільм розповідає історію Інмана, бідного столяра в штаті Північна Кароліна, та Ади, доньки преподобного Монро, власника маєтку під назвою Чорний Лог біля містечка Холодна гора, на початку їх відносин. Обох притягує один до одного, але війна, що почалась між Північчю та Півднем розлучає їх буквально відразу після першого поцілунку. Це історія про те, як справжнє кохання допомагає людям пережити пекло, а віра в Бога руйнує усі плани зла.

Існують фільми, які заздалегідь приречені на успіх. Вони просто чекають свого часу. Як правило, такі історії висвітлюють ту чи іншу сторону життя людини, яка не потерпить значних метаморфоз з плином часу і зміною епох. «Холодна гора» – саме такий фільм.

Ця кінострічка – не просто історія кохання, це історія країни, це історія війни, яка розбила безліч життів, це історія нашого світу, але не зруйнувала любов. Почуття головних героїв заворожують: один поцілунок, розлука, безмежна вірність.
Кахліл Жібран сказав: «До самого моменту розлуки жодна людина на цій Землі не знає, наскільки ж її любов сильна.».