Хори “Ставрос” та “Deisis” взяли участь у фестивалі у Гіжицьку

stavr7-8 жовтня 2017 року  у місті Гіжицько Варміно-Мазурського воєводства Республіки Польща відбувся XVII фестиваль церковної музики.

У ньому взяло участь чимало львівських колективів – чоловіча хорова капела «Дударик», Львівський муніципальний хор «Гомін», жіночий склад заслуженої хорової капелли «Трембіта», а також хори «Ставрос» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного  і «DEISIS» оо. Василіян із смт. Брюховичі.

Цьогорічний  фестиваль проводився спільно з Мазурським відділенням Обєднання українців (Голова товариства – п. Катерина Полевчак) та місцевою парафією УГКЦ св. Тройці (настоятель о. Д-р. Василь Парасюк ЧСВВ).

«Цей фестиваль має велике значення для українців у Польщі, а також і місцевої громади. Сьогодні ми бачимо великий професійний ріст рівня заходу-географічно він охоплює не тільки усю Польщу, але і Україну та Литву, росте і ріст виконання духовної української музики. Організатори зуміли організувати приїзд професійних колективів з України, а також і аматорських, які мають хороший рівень виконання. Мені позитивним є те, що колективи були задіяні не тільки у гала-концерті, але в інших заходах, якими ці два дні були насичені. Позитивно є участь хорів у недільніх Богослужіннях та відвідини українських громад по околицях Гіжицька» – зазначив Руслан Ляшенко, диригент Львівського муніципального хору «Гомін» та хору «Ставрос» Львівського крайового ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного.

За матеріалами: веб-ресурсу Львівського ставропігійного братства св.ап.Андрія Первозваного УАПЦ