Хористи “Ставросу” побували на фестивалі у Полтаві

stavros22 жовтня 2017 року у Полтаві відбувся 5-й фестиваль духовної пісні “Небесні перевесла”, організований Управлінням культури Полтавської ОДА та Харківсько-Полтавською єпархією УАПЦ. На нього завітали колективи з різних куточків Полтавщини, а також хор “Ставрос” Львівського крайового ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного.

“Цей фестиваль сприяє формуванню духовної культури регіону, адже за п’ять років розширив коло колективів, а також і слухачів. Я був присутній на усіх 5-ти фестивалях. Приємним є збільшення музичного репертуару та якості його виконання. Рівень власне почали піднімати гості зі Львова, які вперше три роки тому приїхали до нас. Сьогодні у фестивалі бере участь і наш Музичний коледж, що мені дуже є приємно. Спочатку якось задумувався над назвою “Небесні перевесла”, чи пасує, чи підходить вона? І, мені, здається, що досить влучно її підібрали, бо цей фестиваль на музичному рівні має поєднати духовно різні конфесії. Ми розіслали запрошення усім, проте не всі цим скористалися через приналежність до певно визначеної конфесії.

Для мене це є і особисте свято, бо я бачу, наскільки вперед пішов цей захід, і якими темпами він прогресує”, – зазначив начальник управління культури Полтавської ОДА Геннадій  Фасій.

Особлива увага організаторів фестивалю була звернена на хор “Ставрос” зі Львова. Окрім того, у заході взяли участь  дитячі колективи з Івонченців та Івашківців, де діють парафії УАПЦ, єпархіяльний хор Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, а також свій високий професійний рівень показали вчителі музичних шкіл з Кременчука та Лохвиччини.

Нагадаємо, що фестиваль відбувається п’ятий рік поспіль і об’єднує чималу кількість колективів не лише з Полтавщини, але цілої України.

Підготував отець-диякон Юрій Федів

Джерело: веб-ресурс Львівського ставропігійного братства св.ап.Андрія Первозваного