Храмове свято вірмен у Львові

15 серпня Християни Римо-Католицької та Вірменської Апостольської Церков відзначають  свято Успіння Пресвятої Богородиці. Його ще називають Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Це четверте із п’яти головних свят у Вірменській Апостольській Церкві. За традицією, у цей день віряни несуть із собою до церкви виноград для освячення. 

Традиційно свій храмовий празник вірмени святкують завжди у неділю, яка найближча до 15 серпня. Цьогоріч святкування припало на 14 серпня. Свято Успіння присвячене відходу Богородиці, тобто завершення земного життя святої Діви Марії, її перехід у вічне загробне життя, де вона возз’єднується зі своїм сином Ісусом Христом. Після святкової літургії у соборі звершують обряд благословення і освячення винограду, який якраз має дозріти до тої пори. Священник читає молитви, тричі благословляє виноградні плоди вірян. На наступний день після свята вірмени згадують померлих у молитвах під час служби. 

Додамо, що Свято Успіння Пресвятої Богородиці належить дванадцяти найбільших церковних свят Східної та Католицької Церков. Його відзначають 15 серпня за старим стилем, 28 серпня — за новим. Передує святу Успенський піст, який розпочинається 14 серпня, і триває два тижні.