Храми міста відзначають престольне свято у день св. Юрія – покровителя Львова

Християни східного обряду 6 травня вшановують пам’ять св. Юрія. Цей святий вважається також покровителем Львова. Називають його по-різному: св. Юрій, Юрій-Змієборець, святий Георгій, Георгій Переможець, адже він пошановується як переможець зла. В іконографії св. Юрія часто зображають як вершника, що вражає списом дракона (останній символізує ідолопоклонство).

У Львові є три храми присвячені святому Юрію: Архикатедральний собор св. Юра УГКЦ, Свято-Георгіївський кафедральний храм УПЦ, а також храм Великомученика Георгія Побідоносця ПЦУ.

Розклади святкових богослужінь:

УГКЦ

Архикатедральний Собор святого великомученика Юра (площа св. Юра, 5)
Божественна Літургія на всяке прошення розпочнеться о 10.00 год. Водосвяття. Акафіст за прославу Праведеного Митрополита Андрея.

УПЦ


Свято-Георгіївський кафедральний храм (вул. Короленка, 3)
Святкове Богослужіння розпочалося о 9.00 год. Також має відбутися Хресна Хода.

ПЦУ

Храм Великомученика Георгія Побідоносця (вул. Чернівецька, 4)
Настоятель: прот. Стефан Сороківський
Святкове Богослужіння наразі триває. (інформація станом на 9:41 ранку).

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає усіх львів’ян, парафіян та настоятелів зі святом. Хай через заступництво св. Юрія наше місто активно розвивається, розцвітає та багатіє духовно під його покровом. Бажаємо Вам зміцнення віри в те, що перемога завжди буде на боці добра й справедливості і з таким покровителем ми легко здолаємо усі труднощі.