Ігумен Іов: Половина церков московського патріархату в Києві досі поминає Кирила

Обґрунтовуючи свою незалежність грамотою Алексія ІІ, УПЦ (МП) засвідчила про свою приналежність до структури Московського патріархату. А на практиці це виявляється ще й у тому, що в Києво-Печерській Лаврі та в багатьох храмах УПЦ (МП) досі поминають патріарха Кирила.

Про це в інтерв’ю «Високому Замку» розповів ігумен львівського Ново-Афонського Свято-Воскресенського монастиря ПЦУ Іов (Ольшанський).

Зміни до Статуту УПЦ (МП) ігумен Іов називає «окозамилюванням для того, щоб заспокоїти суспільство і зняти напругу».

«Мене дивує наша держава, яка піддалася на цей обман. Нейтральна позиція нашого президента та й державних службовців загалом. Основа їхнього статуту — це грамота патріарха Алексія ІІ про “нєзавісімость і самостоятєльность в составє російской православной церкві”. Невже люди настільки нерозумні, що не можуть збагнути, що в першому ж пункті нового статуту говориться про приналежність цієї структури до московського патріархату. Втомлююся це пояснювати. А вони кажуть: “Ета нічєво нє значіть”. Якби це нічого не означало, половина б київських церков досі московського патріархату не поминали б патріарха Кирила під час Богослужіння», – розповів ігумен.

Така маніпулятивна політика зі сторони УПЦ (МП) засвідчує про зневажливе ставлення цієї структури до українців, переконаний львівський ігумен.

«На другий день після Собору в Києво-Печерській Лаврі продовжували поминати Кіріла. Розумієте, це — абсурд! Це наших людей вже настільки за якихось недолюдей вважають, за другий сорт, нерозумних», – говорить ієромонах Іов.

Повністю інтерв’ю можна прочитати ТУТ.

Також читайте:

Ієромонах Іов (Ольшанський): «Хлопці хочуть знати, що їхня жертва не буде даремна»

Ієромонах Іов (Ольшанський): «Якщо священик вас не надихає, шукайте іншого»

Митрополит Філарет (Кучеров): «В Україні більше немає УПЦ Московського патріархату»

Який статус отримала УПЦ (МП) після змін в статуті?

УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі