Ігумен Маркіан (Каюмов): «Спілкування – вияв Любові»

DSC_6868У середу, 29 березня 2017 року, у приміщенні каплиці Львівської міської ради, відбулася друга зустріч із циклу екуменічних реколекцій у рамках Школи міжрелігійної журналістики. Своїми думками про «Церкву і соціальні мережі: як стати ближчими?» ділився прес-секретар Львівської єпархії УПЦ ігумен Маркіан (Каюмов).

Пропонуємо найцікавіші думки, висловлені отцем Маркіаном впродовж зустрічі:

 1. Я люблю соціальні мережі більше, ніж телефонні дзвінки. Я ніколи не телефоную людині без нагальної потреби, використовую Messenger. Гадаю, що сьогодні ми повинні поважати особистий простір і час тиші одне одного.
 2. Якщо читаєте дражливі коментарі, пости – не коментуйте. Якщо не подобається, не лайкайте. Наше завдання на Великий піст – зберігати внутрішній мир своєї душі.
 3. У користуванні соцмережами маємо пам’ятати, що у кожного є своя культура спілкування.
 4. Для того, щоб осмислити процес спілкування, варто звернутися до Святого Письма. У грецькій мові «спілкування» має чимало відповідників: «співучасть», «співвідносини», «спільнота», «зв’язок», «допомога».
 5. Спілкування – це вияв Любові, навіть якщо ми прагнемо когось виправити чи прокоментувати. Любов – означає жертва. Приклад Христа – це Голгофа, за якою – Воскресіння.
 6. Господь створив нас вільними, Він ніколи не втручатиметься у нашу свободу, на відміну від диявола.
 7. Спілкуючись з людиною, маємо бачити близького в іншому. Закон спілкування є вічним, бо це – процес Любові.
 8. Завдяки технічному прогресу у нас скоротився час, нема місця на тишу. Можливо, соцмережі дають таку можливість – хоча б на мить наблизитись до іншого.
 9. Якщо б ми знали все, не потрібно було б віри.
 10. За кожне повідомлення у соціальних мережах ми є відповідальними.
 11. У реальному, а не віртуальному храмі ми є членами живої спільноти.
 12. Не треба боятися нових можливостей, адже їх людина створює з Божого благословення. Інша справа – як їх використовувати.

Читайте також«Владика Володимир (Груца): «Ніколи не став крапку там, де серце ставить кому».

Нагадаємо, що наступна зустріч відбудуться 5 квітня 2017 року. Тема – «Депресія, самотність, страх перед майбутнім: як знайти себе?». Спікер – о. Петро Балог, домініканець, викладач Інституту Томи Аквінського у Києві.

Місце зустрічі – екуменічна каплиця ЛМР (116 кім.). Стежте за додатковими анонсами на сайті «Духовна велич Львова» та на ФБ-сторінці Школи. Радо всіх запрошуємо долучатись! Вхід вільний!

Підготувала Юліана Лавриш

 Фото: прес-служба ЛМР