Іконописна школа «Радруж» УКУ запрошує на навчання в осінньому семестрі

В іконописній школі «Радруж» Українського католицького університету розпочинається новий осінній семестр. Школа запрошує всіх охочих долучатися до чотирьох програм.  
 
1. Теоретичний курс онлайн «Літургія і мистецтво» (32 академічні години)
 
Лектори:
Максим Тимо – літургіст,
Роксоляна Авдикович – маґістр історії, аспірантка УКУ, спеціальність “Історія та археологія”, викладач кафедри історії УКУ,
Роксолана Косів – професор, доктор мистецтвознавства, старший науковий працівник НМ у Львові, фондовик, спеціаліст по літургійних тканинах,
Оксана Герій – кандидат мистецтвознавства, науковий співробітник Інституту народознавства НАНУ, спеціаліст з історії орнаменту та українського сакрального мистецтва.
Цей курс передбачає ознайомлення студентів з базовими знаннями з літургіки та пов’язаного з Літургією сакрального мистецтва. Курс має на меті формувати у студентів усвідомлення нерозривного зв’язку богослужбового життя Церкви та різних видів мистецтв (співу, гімнографії, архітектури, малярства, декоративно-прикладних мистецтв) і буде цікавий для студентів, викладачів, мистецтвознавців.
 
Початок – 12 вересня. Заняття – на платформі ZOOM щовівторка, 19.30-21.00 год. 
 
Більш детальна інформація за посиланням: https://radruzh.org/news/onlajn-kurs-liturgija-i-mystetstvo/
 
 
2. «З Ангелом у новий навчальний рік» – надихаюча програма з іконопису для тих, хто бажає написати власну ікону, наслідуючи середньовічного українського майстра.
 
Учасники курсу писатимуть ікону у темперній техніці  у форматі наслідування ікон українського майстра початку XV ст. з с Ванівка, а саме ікон св. арх. Михаїла або Гавриїла.
 

У програмі навчання: практичні заняття з темперного іконопису; Божественна Літургія з духовними науками; онлайн-курс «Богослов`я ікони» (30 годин).

Початок – 16 вересня. Заняття з іконопису відбуватиметься кожної суботи з 9.30 до 17.00 або як узгодять учасники групи. Аудиторне навчання триватиме до 4 листопада, теоретичний курс онлайн – до 21 грудня.
 
 
 
3. Іконографічний рисунок зі Софією Білик ІІ рівня (30 академічних годин)
 
До участі запрошують тих, хто вчився рисунку в Школі мінімум один семестр. Учасники працюватимуть над іконою Спас Нерукотворний/ Христос Пантократор на троні.
 
Викладач курсу: Софія Білик.
 
Початок – 9 вересня. Період навчання: кожної суботи з 09.09 до 25.11. 2023 року в аудиторному форматі. Час: 15.30-18.00
 
 
 
4. Онлайн-курси іконопису з Катериною Дмитерко
 
Курс для тих, хто бажає написати ікону, не виходячи з власної домівки.
Курс буде цікавий:
– усім, хто хоче пізнати, як пишуться ікони;
– художникам, що цікавляться іконописом і хочуть спробувати написати ікону під керівництвом викладача і дистанційно освоїти техніку яєчної темпери;
– людям, які не мають професійної художньої освіти, але мають художні навики і мотивацію спробувати себе у мистецтві іконопису.
 
Передбачено два рівні курсу:
І рівень – для тих хто писатиме ікону вперше – написання ікони Архангела Михаїла або Гавриїла;
ІІ рівень – для тих хто написав вже хоча б одну ікону в Школі – написання ікони «Жертвоприношення Авраама».
 
Початок – 18 вересня. Тривалість курсу: 1,5 – 2 місяці (онлайн-зустрічі 1-2 рази на тиждень).