Іван Хреститель з обличчям Скрябіна: У церкві на Львівщині незвичні настінні розписи

У парафіяльній церкві села Верин в Розвадівській ОТГ що на Львівщині можна побачити розписи із зображенням наших сучасників, зокрема, Кузьми Скрябіна, Віктора Винника та родини Президента Віктора Ющенка.

Про це розповіли у Львівській обласній військовій адміністрації.

Зазначається, що храм Архистратига Михаїла, збудований на початку XX ст., нічим незвичним не виділявся, допоки у ньому не з’явились розписи. Художник Микола Гаврилів зобразив Івана Хрестителя з ликом Кузьми Скрябіна, а в князі Володимирі Великому можна розгледіти лідера гурту «Мері» – Віктора Винника, а ще серед зображених можна впізнати родину президента Віктора Ющенка. На стінах церкви можна побачити фрагменти Революції гідності, Небесну Сотню, зокрема першого загиблого на Майдані — Сергія Нігояна, ангелів, які грають на українських музичних інструментах.

 «Вирішив не тільки рятувати храм від руйнування, а й перетворити його в художній шедевр. Причому відтворити на його стінах не тільки епізоди з Біблії, але і важливі історичні події України. Проте не порушуючи при цьому канони богослов’я», — зазначає місцевий священник.

Купол церкви присвячений покрову Богородиці, яка дбає про церкву, державу та сім’ї. Церкву представляють зокрема Папа Римський Іван Павло II, митрополит Андрей Шептицький, кардинал Любомир Гузар. Державу — місцеві сотники УПА: Гребенко і Явір та оунівці Білас і Данилишин.

Зазначається, що храм повністю оздоблений коштами місцевих жителів. Поруч із церквою знаходиться віковий дуб. За легендою, саме під ним колись відпочивав Богдан Хмельницький.