“Його життя було молитвою і заступництвом, які продовжуються по сьогодні”, – владика Микола Бичок про блаженного Миколая Чарнецького

«Екзаменом того, чи любов до Господа Бога є щира – є любов до ближнього…» – наголошував блаженний Миколай Чарнецький

Прикладом праведності є наш український Чудотворець, блаженний Миколай Чарнецький, який зумів  «побудувати правильні відносини». На цьому наголосив владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ на своїй фейсбук-сторінці у день пам’яті священномученика Миколая Чарнецького. 

“У сучасному лексиконі важко знайти слово «праведність» чи «праведний». А даремно, бо Великий Біблійний словник подає це слово як «встановлення правильних відносин». Відповідно «праведник» – це людина, яка побудувала правильні відносини з Богом, з іншими людьми та віднайшла мир у своєму серці”, – пояснив владика Микола.

Прикладом праведності, наголосив архиєрей, є наш український Чудотворець, блаженний Миколай Чарнецький, який «побудував правильні відносини». Все своє життя присвятив Богові та на 100% довіряв Його Провидінню, серед непростих ситуацій на Волині і в нелюдських умовах сталінських таборів: «Боже Провидіння використовує все, навіть прикрі ситуації і терпіння…» – говорив бл. Миколай.

“Божа рука настільки викристалізувала душу Миколая, що в його очах люди бачили Бога, і навертались навіть вороги. Тому між людьми розповсюдилася «таємниця очей Владики Миколая». Там не було докору, там була любов! Його життя було молитвою і заступництвом, які продовжуються по сьогодні.”, – наголосив він.