Капелани Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ спільно з волонтерами виготовляють антисептики та маски для військових

 1200 пляшечок 62% антисептику – саме стільки всього лиш за 2 дні виготовили військові капелани Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ спільно з волонтерами у стінах Будинку офіцерів. Тепер ці засоби захисту від підступного коронавірусу вже  передали для  80-ї окремої десантно-штурмової бригади, а також для служби правопорядку. Також  у неділю передадуть антисептик  для Військово-медичного клінічного центру західного регіону і окремого розвідувального батальйону.

Антисептик має зручний дизайн для особистого користування із етикеткою та написом на ній: “Нещадний до мікробів – лагідний до рук” (виготовив дизайн етикетки волонтер Ілля Лазоркін), долучилися до волонтерської ініціативи також активно  родина Палій, Роман Спільник. Хоч антисептик зробили суворо за рецептурою від МОЗу, у його склад, волонтери також додали вітамін E для шкіри рук.

Як зізнається, військовий капелан, священнослужитель княжого храму св. Миколая Чудотворця ПЦУ, при виготовленні антисептиків, волонтери дотримувалися усіх санітарних норм (працювали у рукавичках, масках та на відповідній соціальній дистанції). Розпочалася ж ініціатива із розповсюдження захисних масок. Ініціатором став благодійний фонд “Наш дім – Рясне”:

“Ми вирішили у часі цієї пандемії підтримати наших військових і не тільки військових. Це ініціатива  благодійного фонду “Наш Дім – Рясне”.  Мій племінник Роман Дуда директор цього фонду і ГО. Він попросив мене у якийсь момент,  долучитися до розповсюдження масок. Він пошив 20 тисяч масок і роздавав їх на Рясне. І запитав, чи можемо ми якось координувати ту роботу, щоб були дотримані усі карантинні норми. Тому ми поїхали з начальником Будинку офіцерів і з капеланами. Коли роздали ті маски, вирішили, що будемо робити й антисептики для військових”.

Сьогодні, наприклад, спільно працювали над антисептиками  священики  Михайло Дулька,  Андрій Феденьків та миряни. У планах – постачати засоби захисту  також у лікарні, поліклініки, храми і також у банки (клієнти зможуть брати антисептики із собою).

 

“Ми запитали військових, чи є така потреба і виявилося, що вона є. Адже, наприклад, маску можна носити лише 3 години, потім її необхідно змінювати, Антисептик  у таких умовах дуже потрібна річ. Очевидно, що цих засобів захисту завжди не вистачає. Ми будемо на постійній основі працювати, маски і антисептики повинні бути завжди, їх повинен мати кожен. Зараз розробляємо номер картки, за яким можна буде ініціативу підтримати фінансово”, – наголошує о. Андрій Дуда.

 

Окрім того, волонтери вважають за потрібне виготовляти антисептики масового користування, які можна було б встановлювати, наприклад, на КПП у військових частинах.

Фото надані працівниками сайту АрміяІnform