Кардинал Курт Кох закликав до активнішої співпраці християн та юдеїв

den iydaizmyУ відносинах між християнами та іудеями повинно бути більше конкретних справ, ніж слів, вважає кардинал Курт Кох, голова Папської ради сприяння християнській єдності і Комісії за релігійною діалогу з іудаїзмом.

“Не можна зупинятися на словах, зустрічах, конференціях, так як загальна духовна спадщиною іудеїв і католиків настільки велика, що не може бути виражена виключно добре сформульованими словами. Вона повинна виливатися в практичні дії “, – наводить слова ієрарха Ватиканське видання” L’Osservatore Romano “.

Кардинал Кох взяв участь у конференції, організованій в Римі Міжнародною радою християн та іудеїв (International Council of Christians and Jews) з нагоди 50-річчя декларації про відносини Церкви до нехристиянських релігій “Nostra aetate”.

Звертаючись до її учасників, голова Папської ради навів конкретний приклад християнсько-іудейського співробітництва. Він розповів, як після одного з спільних форумів, що проходив в 2004 р в Буенос-Айресі, прихильники християнства та іудаїзму зібрали велику суму грошей на допомогу бідним і нужденним, незважаючи на глибоку економічну кризу, в якій перебувала Аргентина. Ватиканський ієрарх підкреслив, що турбота про нужденних, до якої закликає як Новий так і Старий Завіт, повинен бути присутнім у співпраці між представниками релігій.

“У 50-річчя проголошення” Nostra aetate “, здається, треба визнати, що з тих пір у відносинах між іудеями і католиками відбулося маленьке диво, адже байдужість і протистояння перемінилися у співпрацю і доброзичливість. З ворогів і чужинців ми перетворилися на друзів і братів, як підкреслював Папа Франциск “, – зауважив кардинал Курт Кох.