Католики Європи 14 вересня молитимуться за Україну

З нагоди свята Воздвиження Святого Хреста Рада Єпископських Конференцій Європи ініціювала спеціальний день молитви за мир в Україні. Про це повідомляє Vatican News.
 
У середу, 14 вересня, в день свята Воздвиження Святого Хреста за григоріанським календарем з ініціативи Преосвященного Ґінтараса Ґрушаса, Вільнюського Архиєпископа та Голови Ради Єпископських Конференцій Європи, католики Європи в особливий спосіб молитимуться за мир в Україні.
 

Найпоширенішою формою молитви, обраною для цієї ініціативи, є євхаристійна адорація, заначено в повідомленні секретаріату Ради. Пастирі та вірні стоятимуть навколішки перед Найсвятішим Таїнством і випрошуватимуть в Господа миру для України, таким чином відгукуючись на заклик Папи Франциска «бути будівничими миру та молитися за те, щоб у світі поширювалися думки та проекти згоди і примирення».

Європейські єпископи неодноразово зверталися із закликами до глав держав і до міжнародної спільноти зробити все, що в їхніх силах, аби покласти край  війні, яка нищить життя та завдає невимовні страждання. Також цьогорічна великопосна молитовна ініціатива, в рамках якої кожен єпископат у визначений день служив Євхаристійне богослужіння, була присвячена молитві за постраждалих від війни в Україні та за мир.

Слід зазначити, що Конференція римо-католицьких єпископів України проголосила 2022 рік в Україні Роком Святого Хреста, закриття якого відбудеться саме 14 вересня. З цієї нагоди в європейський День молитви за Україну єпископат РКЦ в Україні збереться в санктуарії Страстей Господніх, що у Шаргороді на Вінничині, де відслужить урочисту Святу Месу, яка буде випереджена двогодинною Євхаристійною адорацією.