Кіно на осінній вечір: 7 фільмів, як вчать радіти життю

Чи не щодень ми кудись поспішаємо і заклопотані  лише негараздами. Через свої турботи ми не помічаємо сюрпризів, які дарує нам життя. Й не замислюємось, від яких дарунків відмовляємось. Пропонуємо до перегляду фільми, які у простий та приємний спосіб навчать знайти радощі у дрібницях.

Хайді (Альпійська казка)/Heidi

Жанр: драма

Режисер: Пол Маркус

Великобританія 2005

Хайді – десятирічна сирота, а її тітка, не бажаючи більше забезпечувати дівчинку, віддає під опіку її дідусю, який відлюдно живе у швейцарських Альпах. Літньому чоловіку не відразу сподобалась ця новина. Але згодом  Хайді, яка радіє кожній дрібниці,  змінила його життя.

Кінокартину можна подивитись за посиланням.

Гора мужності/Courage Mountain

Жанр: драма, пригоди

Режисер: Крістофер Лейтч

Франція, США 1990

Продовження кінострічки «Альпійська казка», де в центрі сюжету – все та ж Хайді, яка живе разом зі своїм дідусем у  швейцарських Альпах.  Дівчинці виповнюється п’ятнадцять, і вона  отримує запрошення до італійської школи, куди  вирушає на навчання. Згодом вона розуміє, що перший час їй буде непросто. Їй здається, що гіршого бути не може. Але школу несподівано закривають, а будівля стає об’єктом військової пошти. Дівчат переводять до міського притулку, де знущаються над дітьми й змушують до каторжної праці. Дівчатам вдається втекти. Але їм доводиться переховуватись у засніжених горах, адже за ними вже вирушили у пошуки.

Чи виживуть дівчата в суворих Альпах і чи вдасться повернутись додому живими – дізнаєтесь у фільмі

Август Раш/ August Rush

Жанр: драма, мелодрама,

Режисер: Керстен Шерідан

США 2007

Історія хлопчика по імені Август Раш, який росте в будинку для хлопчиків і мріє знайти своїх батьків. Його мати і батько – віолончелістка та рок-музикант, які покохали одне одного з першої зустрічі, але обставини так склались, що ті не могли бути разом. У хлопчика неймовірний дар – він чує музику повсюди. Він вірить, що рано чи пізно  знайде своїх батьків завдяки музиці, і вирушає на пошуки.

Фільм доступний українською.

Енн із Зелених Дахів/ Anne of Green Gables

Жанр: драма, сімейний

Режисер: Кевін Салліван

Канада 1985

          Історія про дівчинку-сироту Енн. Доля всіляко випробовує дівчинку на силу волі. Її руде волосся і веснянки дратують всіх навколо. Дівчина постійно наживала собі пригод і ні дня не могла прожити, не потрапивши в яку-небудь історію.  Однак час ішов і саме ці випробування  формували її, як особистість.  Дівчинка яку випадково беруть під свою опіку брат і сестра, адже ті очікували на хлопчика. Але саме з цього моменту їхнє життя кардинально змінюється.

Фільм можна подивитись за посиланням.

Як розвиватимуться події у житті Енн, пропонуємо подивитись у продовженні кінострічки.

Джейн Ейр/ Jane Eyre

Жанр: драма

Режисер: Франко Дзеффіреллі

Франція, Італія, Велика Британія, США 1996

          Італійський режисер екранізував відомий класичний роман Шарлотти Бронте, улюблений багатьма дівчатками. Дитячі роки Джейн Ейр, м’яко кажучи, минули несолодко. Дівчинка рано осиротіла й росла у домі дядька з кузинами та тіткою, які цькували бідолаху. Пізніше вона переїхала до школи дівчаток, де також Джейн строго виховували. Але тут вона знайшла добрих приятельок. Згодом вона опиняється у маєтку, де розпочинається романтична історія з господарем дому. Попри всі негаразди та випробовування,  Джейн  Ейр вражає силою духу і добротою. Своїм прикладом вона вчить, наскільки важливо любити і прощати.

Фільм доступний українською.

Маленькі жінки/Little Women

Жанр: драма

Режисер: Ґрета Ґервіґ

США, 2019

           Екранізація культового роману Луїзи Мей Олкотт, який світ побачив минулоріч. У житті чотирьох сестер немає місця для рутини та суму попри скрутне становище родини. Дівчата прагнуть досягти успіху й самовдосконалюватись, ламаючи стереотипи про місце жінки в тогочасному суспільстві.  Кожну з них очікують труднощі та перемоги, а головне – вони ідуть за покликом серця, а не за думкою оточення.

Фільм можна переглянути українською.

Полліанна/Pollyanna

Жанр: драма

Режисер: Сара Хардінг

Великобританія 2003

           Героїня кінострічки, одинадцятирічна Полліанна швидко стає сиротою і переїжджає до тітки, де у домі панують суворі обов’язки та заборони. Дівчинка жила за правилами, яких ще навчив її батько – не здаватись і радіти усьому, незважаючи на негаразди. Згодом дівчинка змусила  повірити у радість тітку й сусідів, які до того не терпіли її невгамовного оптимізму.

Кінострічка доступна до перегляду.

Підготувала Наталя Стареправо