«Кров українських мучеників скропила нашу землю, з якої виросли квіти сьогодення, тобто ми з вами», – владика Володимир у неділю Всіх святих українського народу

Сьогодні вшановуємо пам’ять Всіх святих українського народу. Ці особи народилися  в наших родинах, жили на нашій землі. Ми ходимо тепер їхніми стежками. Про це сказав Преосвященніший Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії під час свого традиційного відео-звернення на  фейсбук-сторінці Архикатедрального собору св. Юра. 

Якщо подивитися на літургійний календар,  каже владика Володимир, то липень без сумніву можна назвати місяцем українських святих.  “Особливо сьогодні наш погляд лине до святої княгині Ольги, яка сама охрестилася ще до хрещення Київської Русі. Вона є чудовим прикладом матері і жінки. А святий Володимир Великий довершив це діло Хрещення Київської Русі подарувавши нам неоціненний скарб християнської віри”, – сказав архиєрей.

За словами єпископа-помічника Львівської архиєпархії, особливої уваги заслуговує ХХ століття, в якому  пролилася кров мучеників й ісповідників нашого українського народу.

“Це люди походили з маловідомих міст і сіл України.  Не всі їхні імена є нам добре знані. Не всі вони спочили на рідній землі.  Проте ми дуже надіємося, що вони удостоїлися Царства Небесного. Віримо, що вони віднайшли своє місце в домі Отця. Українські мученики мають місце скрізь, тому що наша земля дуже щільно скроплена їхньою кров’ю “, – переконаний владика Володимир.

Давньохристиянський письменник Тертуліан, каже проповідник, говорить, що кров мучеників є насінням для християн.  

“Їхня кров скропила нашу землю, з якої виросли квіти сьогодення, тобто ми з вами.  Саме тому це також і наше свято.  В особливий спосіб сьогодні дякуємо Богові за дар наших українських святих”, – сказав на завершення Преосвященніший Володимир.