Ленін програв битву на Майдані!

dyШановні пані і панове!

ІІ Cвітова війна закінчилася для Німеччини 25 років тому із поваленням Берлінського муру. В Україні ІІ Cвітова війна закінчилась Майданом.

Чим був Майдан?

Майдан – це спонтанне повстання молодих людей, в слід яких пішли мільйони інших. Цей рух мав своїм центром площу під назвою “Майдан Незалежності” в центрі Києва і тривав із кінця листопада 2013 р. до лютого 2014 р. Люди в Україні це зробили, бо чулися надто сильно обманутими владною системою. Повстанці були всіх вікових і соціальних категорій, усіх релігійних конфесій. Говорили різними мовами і походили з цілої України.

Майданівець – це невільник, який піднісся з колін оскільки відчув, що таке положення неприродне йому як людині. Такий порив одночасно прийняли сотні тисяч людей, і тому майданівський рух названий – революцією духу. Повстання рабів ще не означає, що вони вповні перетворені свободою – частина з них не витримають відповідальності свободи і повернуться в рабство. Найбільше сучасне рабство українця – це корупція. Вона його супроводжує ще до народження, від зачяття аж до смерти, до часу похорону! Хто, однак, вже покуштував свободи – той не зможе довший час без цього життєдавчого повітря існувати. Майдан був територією свобідною, де панувала взаємопошана, взаємодопомога, солідарність, все – у свободі!

Чому на Майдані загинули люди?

Для християнина і не тільки – неможливо собі уявити Майдан без Божого промислу! Про це мені – греко-католицькому священику, учаснику Майдану, говорив атеїст! Майдан став реплікою космічної битви, яка повстала на небесах між ангелом світла і ангелом інкогніто. Внаслідок цієї події, першого назвали Сатаною, а другого Михаїлом! Заслуга невідомого ангела в тому, що він запитав: хто як Бог і таким чином був названий – Михаїл. За ним пішли інші! Сила влади і законности лежала в руках начальника ангелів – майбутнього Сатани, сила свободи і пошуку правди здавалася меншою і невпливовою і не мала явного провідника, однак один вчасний порив все змінив!

Так само було в Києві з листопада 2013 р. по лютий 2014 р. Мирний Майдан, озброєний усмішкою, пошуком гідности стали обмежувати у свободі вислову і протесту озброєні полки, оскільки вони не могли загасити революцію духа, вони брутально нападали і вбивали тіло ідейних супротивників. Однак пост-совєтська номенклатура, яка панувала в Києві, не розуміла, що людина складається не тільки із тіла, в неї є дух і душа! Надія на силу добра, віра у Всевишнього, відчуття, що зло – це лише заперечення добра – ось переможна зброя Майдану!

Релігійна складова Майдану

Майдан не розпочинав ніякий церковний діяч – духовний чи мирянин. На початках люди на Майдані боялися релігійної рекуперації їхнього руху і навіть не пускали духовенство до мікрофону – вони це саме робили із політиками. Однак оскільки Майдан був спражнім повстанням духа, пірнанням людини до глибини свого єства, пошуком остаточного сенсу життя, відкриттям до найглибших екзистенційних питань – то Майдан став поверненням кожного її учасника обличчям до свого Творця! Інакше не могло бути! Оскільки Святий Дух християн допоміг відкрити серця і уми всіх людей до цілості буття, то вони (нехристияни) створили солідарну громаду, яка стала Церквою поза інституційною Церквою! І тут знайшли своє місце християнські Церкви – вони супроводжували, служили, освячували жертву, яка вже приносилася! На тому місці постав діалог між Церквою і суспільством, де одні від других вчилися! Між ними заіснувало повне довір’я, оскільки вони побачили один в другому щирих шукачів правди, не від земного розуму, а від Божої мудрости!

Священича місія на Майдані – це жертва кожного хрещеного, це кров нехрещеного заради любови свого ближнього. Пресвітерська праця – це принесення цієї жертви на престіл і перетворення її в Євхаристію! Щоб жертва кожного стала мила Господеві! Хто приносив своє мирянське служіння на Майдані добре відчував потребу такого роду ушляхетнення терпіння, щоб воно приводило до добра, до перетворення кожного особисто.

Маю ще вам сказати дуже важливу річ, що якби не було 25 літнього католицького-суспільного виховання в Західній Україні працею греко-католицького духовенства і мирян, таке повстання духа, з такими результатами як на Майдані, було би неможливим нині в Україні.

Ушляхетнення і перетворення кожного особисто і є головним викликом Майдану для майбутнього – чи Майдан перейде із центральної площі Києва до сердець мільйонів українців? Якщо так, то десять Заповідей Божих, які є вкладені в кожну людину при сотворенні Сотворителем, незалежно від його релігії чи світогляду, стануть основою суспільного ладу. Якщо ні, то непрозорість відносин і дуалізм правди буде поширюватися до вимірів несприйнятних людині і вона знову повстане проти зла, але перед тим даремно випивши багато отрути самообману! Тут християнські суспільні товариства повинні би відігравати роль прикладу для інших!

Плоди Майдану

Це про майбутність. Однак плоди Майдану вже присутні в українському суспільстві! Із совєтського громадянина України утворилася нація українців – україномовних і російськомовних! Відбувся перелом у свідомості постсовєтського громадянина України, що поганий закон не можна сповняти, бо Божий закон і людська совість мають бути неодмінними складовими дієвого і справедливого закону. Суспільство зарухалося і зрозуміло, що воно має також приносити свою лепту для того, щоб не тільки віддавати своє довір’я державі, але допомогти їй служити суспільству, особливо через діалог і контроль.

ленінопадТакож Церкви змінилися. Вони зрозуміли свою гордість, яка їм не дозволяє просто служити ближньому не в імені своїм, а в імені Бога! Вони відчули, що вони теж мають свій головний гріх, який робить невірогідним їхнє свідчення про Христа серед багатьох людей – це страшне роз’єднання серед християн! Широко розповсюдився феномен “ленінопаду”, коли божка комунізму нарешті знімають із головних вівтарів сіл і міст України! Це і є народний процес релігії комунізму, яка вбила мільйони людей для ангела тьми. Маємо надію, що християнські місіонери зможуть заповнити порожні серця вірою в правдивого Бога!

Російсько-українська війна

Ще одним наслідком Майдану стала російська мілітарна інвазія в Україну! Це cталося тому, що недопустимий є дух вільного суспільства для пост-совєтської номенклатури, яка понині керує Російською Федерацією! Не допомогло їй і те, що вона своїми спеціалістами керувала репресіями на Майдані, своїми снайперами вбивала невинних людей. Вона цю битву програла! Оскільки закінчилася ІІ Світова війна в Україні на Майдані, то цей процес знищення диктату нігілізму неодмінно перенесеться до Росії. Це треба номенклатурі зупинити, а це можна зробити тільки розпочинанням нової світової війни!! Так, що війна в українському Криму, Донбасі й Луганщині розв’язана не проти України як такої, а проти духу гідности і свободи, яких нині представляє із своїми трудностями і обмеженнями Європейська Унія і демократичний світ! Тому Майдан такий страшний у своїх наслідках для пост-совєтської російської владної еліти, бо він відновлює дійсно християнський сенс вартостей і речей. Майдан підніс планку розуміння свободи не тільки для простору російських інтересів, але й цілого північно-атлантичного регіону. Свобода – це не тільки влада й економіка, це – вартості! Ці вартості, в які вірили будівничі Спільноти вугілля і сталі! Така ціна нинішньої війни в Україні!

Завершення

Якщо буде віра в людину, яка має свою гідність, що перетворюється в слово і закон, тоді які б не були виклики майбутнього нашій цивілізації, ми їх гідно й мирно виповнимо.

Нехай ті слова надії будуть особливо цінними для нас християн Німеччини й України! В таких обставинах, ми повинні, своїм щоденним прикладом, висловлювати ці цінності, за які нині йде боротьба в Україні! Лінія добра і зла не була колись Берлінською стіною, а тепер Російсько-український кордон, – той фронт лежить в серці кожного з нас, в ньому ми щодня обираємо чи нам лишатися частиною проблеми, чи вирішувати її! Будьмо воїнами добра!

Таким є сенс цього Майдану, який я пережив і який ношу в своєму серці для радости своєї і кожної людини доброї волі на землі! Таким хотів його вам, дорогі друзі, передати! Дякую за увагу!

Europe-Academy Schmochnitz 2014
Митр. прот. д-р. Михайло Димид