“Лікарі казали: “у вас безпліддя”, а ми стали батьками після молитов до Йосафати”: свідчення про диво

Сьогодні, на свято Благовіщення, в УГКЦ  відзначають День подяки за Дар життя. Нині також день, коли відійшла у вічність співзасновниця Згромадження Сестер Служебниць, Блаженна Йосафата Гордашевська. Є численні свідчення, коли за молитвами про заступництво Блаженної, ті хто не мали дітей роками, нарешті отримували дар батьківства. Пропонуємо до Вашої уваги саме таку історію.

“Моя ненька – це Діва Марія”, – цей вислів я знайшла в особистому записничку своєї 5-річної донечки Марії. Я завжди знала, що донька – наш дарунок від Бога, та, читаючи ці слова, подумала: “Це – істинна правда”. Тепер уже навіть не дивуюся, коли знаходжу у записнику доньки її “афоризми” на кшталт: “Коли  ще не народилася, Діва Марія вигадала любов”, або “Обманювати – це обманювати Бога”. Спостерігаючи, як кріпне і змінюється моя дитинка, я кожен день дякую Богові за можливість бути матір’ю.

 Молоді дівчата, такою була і я, ніколи не замислюються над глибиною виразу “могти бути мамою”, і, напевно, це природно. Сучасне суспільство, з його потребами, вимогами та уподобаннями, швидким темпом почало вносити корекції та зміни в “нормальний” цикл людського життя.  Це позначилося і на плануванні важливих життєвих завдань нашої молодої родини.

Ми з чоловіком одружилися ще студентами, кохаючи одне одного. Разом багато і натхненно вчилися, отримували не одну вищу освіту. Коханий, знаючи моє прагнення вдосконалюватися та йти до поставленої мети,  завжди сприяв у моїх починаннях  та всіляко допомагав у професійному становленні.  Так минуло 5 років нашого подружнього життя. Коли знайомі і друзі активно, часом ніби жартома, почали питатися в нас про продовження роду, я мала для всіх і для себе відмовку: “Я навчаюся, маю концерти, пишу статті”.

Минув ще рік,  і ми з чоловіком НАРЕШТІ спільно вирішили, що готові стати батьками, і я, як, відмінниця, гадала, що план має спрацювати за моїм бажанням і в мої строки, але все сталося далеко не так.  Коли в черговий раз я зрозуміла, що не виходить завагітніти, ми звернулися до дуже кваліфікованого лікаря. Услід за цим було безліч досліджень та консультацій,щоб виявити причину – що не так  у здорових, енергійних молодих людей? Одного разу, прийшовши до лікаря, який за час спілкування став не тільки довіреною особою, але й другом, почула: “У вас безпліддя неясної генези, даю вам ще півроку, якщо за цей час не завагітнієте – далі тільки ЕКО (штучне запліднення)”. Після почутого, був стан шоку і паніки: як так може бути у МЕНЕ? Весь цей час, прагнучи мати дитину, я, звісно, молилася, відвідувала святі місця з вірою у силу молитви, а тут – такі невтішні прогнози.

Своїм душевним болем я поділилася із сестрою Йосафатою – сестрою служебницею Непорочної Діви Марії, яка ще від початку нашого шлюбу була духовним другом нашої родини. Саме від неї я вперше почула про блаженну Йосафату, її чуда, які творяться завдяки вислуханим молитвам. Сестра дала мені в руки образок, який бережу донині, та навчила молитви до Блаженної Йосафати. Ця доленосна зустріч вселила в нас неабияку надію, що блаженна Йосафата донесе молитви до Пресвятої Богородиці та Господа Бога, і все буде добре. 

Яке ж то було щастя, коли наше з чоловіком прохання у щирих молитвах до блаженної було вислухане і їхнім результатом стала моя щаслива вагітність. Протягом всього часу очікування поповнення ми разом із сестрою Йосафатою молилися. На моє прохання, вона молилася також під час пологів, допоки наша дівчинка побачила світ у чудесний недільний ранок під час звершення боослужень.

З тих пір, наше маленьке Чудо є особливим прикладом- нагадуванням сили молитви та Божого милосердя. Разом з чоловіком ми “засіваємо” в благодатний грунт її душі знання, людські цінності та чесноти, які, я впевнена, дадуть щедрі плоди, і виросте ще одна добра та чуйна людина на Землі.

Ми щиро вдячні Богові і блаженній Йосафаті,яка донесла наші молитви до Всевишнього у період нашого відчаю і розпуки.

Завдяки Любові народилася дівчинка, яка є уособленням Божої любові, і вона, попри свій ранній вік, вже знає, що на небі є блаженна Йосафата,яка через щиру молитву допомагає у потребі та заспокоїть душу.

Орися Б, Київ, Україна 

Блаженна Йосафата “Сяйво Божої краси  і любові”.