Львів екуменічний: місто миру та свободи

0d5190ca145b8f75fbc0adb1536f6e7e.jpgЕкуменізм… Сьогодні ця течія, яка має на меті об’єднати християнський світ за допомогою ідеалів добра та правди, сприяти міжрелігійному діалогові, може змінити долю нашого міста, України та цілого світу.

У доленосний час, коли в державі триває війна, а наше майбутнє видається похмурим і непевним, у що може вірити людина, які цінності для неї найважливіші? Звісно, це гуманізм і добро. Лише подолавши брехливі стереотипи, почувши голос свого сумління, ми зможемо стати тою нацією, яка пишається собою, яку поважає світ.

У рамках розмови про екуменізм, слід наголосити, що Львів є чудовим прикладом того, як у гармонії можуть жити люди різних конфесійних та релігійних поглядів. Громада Львова навчилася поєднувати у своєму життя європейські ідеали і нерозривний зв’язок із традиціями своєї держави. Ми наведемо невеликий огляд кількох екуменічних заходів, які нещодавно відбувалися у місті, а метою їх було показати, що, незважаючи на втрати і біль, на небезпеку, ми залишаємося єдиними і сильними, спільною молитвою і спільними діями захищаючи спокій та вірність своєму місту й державі.

Свято Богоявлення у місті. У неділю, 19 січня, в день празника Богоявлення Господнього, на площі Ринок відбулося загальноміське освячення води за участю духовенства різних християнських конфесій. Цього року Богослужіння очолив Високопреосвященний владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський (УГКЦ).

Молитовний Майдан. Він об’єднав львів’ян у щоденній погодинній спільній молитві з 9.00 до 21.00 на площі львівського Євромайдану. Участь у проведенні молитви брали християнські громади, організації та спільноти міста й області.

Лист-звернення Владик християнських конфесій м. Львова до християн у зв’язку з ситуацією в Україні. “Як ніколи, мусимо бути згуртованими і єдиними. Саме єдність робить народ незламним, гартує його дух. Україна нероздільна та могутня у своїй величі, незламна у повазі до кожної людини, кожної нації, кожної мови, повинна назавжди утвердитися на карті світу. Мусимо пам’ятати, що любов до свого народу не поєднується із ненавистю до інших…”, – йдеться в уривку із листа.

Рада Єпископів. 5 березня 2014 року в Львівській міській раді відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з ієрархами усіх традиційних Церков Львівщини. На засіданні були обговорені ряд нагальних питань відносин міської влади та церков, розглянуто ситуацію в країні та роль церковних лідерів у ній. Також головним чином було підготовлено спільну програму психологічної і духовної підтримки постраждалих на Майдані.

Екуменічна молитва на День Львова. У неділю, 4 травня 2014 року на площі Ринок відбулася спільна молитва за участю представників духовенства християнських конфесій м. Львова. Організатором заходу стало управління внутрішньої політики Львівської міської ради. Цього року молитву очолило духовенство Римо-Католицької Церкви та Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії РКЦ о.-інфулат Юзеф Павлічек. До молитви приєдналися й представники духовенства інших християнських конфесій.

Міжрелігійний круглий стіл про християнсько-єврейський діалог. У п’ятницю, 16 травня 2014 року, у приміщенні львівського «Прес-клубу» відбувся міжрелігійний круглий стіл, присвячений питанням антирелігійної пропаганди, нетолерантності, ролі релігії для суспільства та християнсько-єврейському діалогу. Захід організував Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» під патронатом Львівської міської ради.