Львів і Київ разом: телеміст під час виставки на честь митрополита Андрея Шептицького

sheptickiyУ рамках виставки на честь митрополита Андрея Шептицького, яка триватиме з 15 липня по 20 серпня у Музеї історії міста Києва, заплановано провести телеміст “Київ-Львів”, участь у якому візьмуть представники УГКЦ, очільники міст, історики, мистецтвознавці та громадські діячі. Телеміст відбудеться наприкінці липня.

Захід проводять спільно: Київська міська державна адміністрація, Департамент культури, Музей історії міста Києва та Музей сакрального мистецтва ім. о. Антонія Петрушевича Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

На виставці експонуватимуть цінні скарби із Музею сакрального мистецтва ім. о. Антонія Петрушевича Львівської Архиєпархії УГКЦ, речі з родинного дому Шептицьких у с. Прилбичі, матеріали з приватної колекції родини Лінинських, зокрема герб родини та печатка митрополита Андрея Шептицького, церковні книги, літургійний посуд, ікони, побутові та особисті речі митрополита. Також буде можливість оглянути мистецькі твори О. Новаківського, М. Бойчука, В. Дядинюка, М. Водзіцької та М. Бутовича, а також сучасних митців, зокрема, Є. Безніска та інших. В експозиції буде унікальна робота Олекси Новаківського – портрет Шептицького під  назвою “Український Мойсей”, який протягом багатьох років вважався втраченим та зовсім недавно був випадково знайдений священиком УГКЦ о. Севастіяном. Відкриття виставки 15 липня о 16.00 год.

Також наприкінці липня подібна виставка буде відкрита Музеєм сакрального мистецтва імені Петрушевича спільно з Музеєм історії релігії у Львові.