Львів опановує «фудшерінг» — їжу для безпритульних

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85

У Львові на початку березня встановили перші два холодильники, в яких можна залишити їжу для безхатьків та потребуючих: по вул. Героїв Крут, 3 та у подвір’ї будинків по вул. Володимира Великого, навпроти «Львівського автобусного заводу».

«Ми перейняли ініціативу #godobro від киян. Там уже є 20 таких холодильників у різних частинах міста. Перші довго не простояли, їх крали, але на ті ж місця поставили нові, й потребуючі часто беруть їжу з них», — зазначив львів’янин Артем, який не назвав свого прізвища, оскільки вважає, що ця благодійність має бути анонімною.

За його словами, у Львові холодильники наразі не підключені до мережі електропостачання і використовуються поки як шафи для їжі.

«Ми залишили там хліб, печиво, продукти, які не дуже швидко псуються. Ми хочемо побачити, чи ними користуються. Якщо ці холодильники виявляться потрібними, то у подальшому плануємо домовитися з мережею супермаркетів, щоби встановити уже підключені до електропостачання холодильники біля магазинів», — сказав він.

За словами львів’янина, холодильник по вул. Героїв Крут уже намагалися віднести у пункт прийому металобрухту, але за ним наглядають мешканці будинку й не дали цього зробити.

Зазначимо, що так званий «фудшерінг» — доволі поширена форма благодійності у світі. Зокрема, він популярний у Німеччині та Індії. Там холодильники встановлюють біля кав’ярень, пекарень, магазинів. У пункти «фудшерінгу» потрапляють харчі зайві й ті, в яких скоро закінчиться термін придатності.

Джерело: CREDO